DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İHH'dan Çad'daki ihtiyaç sahiplerine yardım

İHH'dan Çad'daki ihtiyaç sahiplerine yardım

20.06.2015 18:37:29
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca, Orta Afrika ülkesi Çad'a temel gıda malzemesi yardımında bulunuldu.

İHH gönüllüleri, Çad'ın başkenti Encemine'de ihtiyaç sahibi ailelere, hayırseverlerin bağışlarıyla alınan un, pirinç, makarna ve yağ gibi temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini dağıttı.

İHH Yardım Dağıtım Sorumlusu Hikmet Şölen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü ramazan yardımlarını, bu yıl da 5 kıtada 72 ülkede devam ettirdiğini söyledi.

Dil, din ve ırk ayrımı yapmadan yoksul halka yardımda bulunduklarını ifade eden Şölen, "Halkının yüzde 60'ı Müslüman olan Çad, yaklaşık 12 milyonluk nüfusuyla Afrika'nın en fakir ve kurak ülkelerinden biri. Hayırseverlerin bağışlarıyla aldığımız un, pirinç, makarna ve yağ gibi temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Böylelikle Türkiye'nin yardım eli binlerce kilometre uzaklıktaki bir ülkeye de uzandı. Hayır sahiplerinden Allah razı olsun" dedi.

Şölen, yardımların her yıl artarak devam edeceğini kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

melis

Dünya dışında yaşam yok demek Allah'ın gücünü kısıtlamak olur Allah istediğini yapabilir insanın aklı ermez. Ayrıca Kuran da yok gibi kesin bişey söylemiyor hatta var olduğu bile anlaşılabiliyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan