İHH’dan Başkan Vekili Özak’a ziyaret

İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Vekili Özak’ı ziyaret etti.

27.05.2015 11:08:04

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal ve yönetimi ile Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Ömer Akbaş'ı misafir etti. İHH'nın ulusal ve uluslar arası alanda güzel çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Vekili Özak, “İHH'nın yaptığı çalışmalar olağanüstü gayretle dünyanın dört bir yanında mağdur ve mazlum olan insanlara bir şekilde ulaşıyor ve bir nebze de olsa yardım yapılmış oluyor. Bu tarifi yapılamayacak kadar onurlu bir davranış. İnsani değerlerin günümüz dünyasında gittikçe yozlaştığı bir dönemde insanlığımızı hatırlatan çok onurlu bir davranış. Bu çalışmalarından dolayı İHH ile hep gurur duyduk” dedi.

İHH İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Yeşildal ise ‘'İHH olarak, Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Amerika, Orta Asya, Güney Asya, Kafkasya dünyanın dört biryanında yardıma muhtaç insanlara el uzattı. Her gittikleri yerde insanlarımızın yüzünü güldürdü. Kocaeli İHH'da dünyanın farklı bölgelerine el uzattı. Tanzanya'da, Kenya'da yetimler için Kocaeli İHH olarak insani yardımlar yapılmış. Bu çalışmalar güzel çalışmalar” dedi.

PEK ÇOK HİZMET

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Yeşildal, Kocaeli Şubesi'nin yeni bir binaya kavuşacağını söyledi. Yeşildal, “Kocaeli İHH olarak Kocaeli'de ilgilendiğimiz 63 yetim çocuğumuz var. Yeni binamızda bunlara yönelik ekonomik ve sosyal projeler gerçekleştireceğiz. Afrika'da su kuyuları açıyoruz. Kur'an-ı Kerim dağıtımı çalışmalarımız var. Suriye çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 38 TIR yardım malzemesi gönderdik. Srilanka'da bir özürlü öğrenci yurdu yaptık” şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali çolak

ne demek doğru politikalar üretmek ! daha ne istiyorsunuz diye sorarlar adama gidin aynısını iranda yapmaya çalışın bakalım ne oluyor ?