DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IHH'dan Arakanlı Müslümalara insani yardım

IHH'dan Arakanlı Müslümalara insani yardım

27.05.2015 12:02:28
İnsan kaçakçılarının Malezya ve Tayland'da iş bulma vaadiyle kandırarak açık denizde terk ettiği ve Endonezya hükümeti tarafından kabul edilerek Açe bölgesine yerleştirilen Arakanlı Müslümanlara (Rohingyalar) insani yardım kuruluşu IHH yardımlarını sürdürüyor.

IHH yetkilileri Açe'nin Langsa kenti yakınlarındaki Kuala Langsa bölgesinde bulunan mülteci kampında yaşayanlara içme suyu ve sıcak yemek yardımında bulundu.

Konu ile ilgi olarak AA muhabirine açıklamada bulunan İHH sorumlusu Reşat Başer, Arakanlı Müslümanların yaşadığı son krizden sonra bölgeye hızla ulaşıp, yardım çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Başer, "Buradaki mültecilere sıcak yemek, temiz su ve hijyene yönelik ihtiyaçlarının karşılanmasına çalışıyoruz. Bugün buradaki kampta Arakanlı kardeşlerimize su dağıtımında bulunuyoruz. Yarın da bölgede bulunan 3 kampta su ve yemek dağıtımlarımız devam edecek. Bunun dışında bölgedekilerin temiz su ihtiyaçlarının karşılanması için su tankları kurup, temiz su ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacağız" diye konuştu.

Başer ayrıca, bölgedeki kriz devam ettiği sürece burada varlıklarını ve yardımları sürdürmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M

Tabi canim, tabii. Ihsana kalirsa, yeryüzü sofralari diyerek içkili iftar sofralari, cemaati erkek imami kadin saflarla kilinan teravihle bekler, biz felegimizi sasiririz. Fetullah Gülen, oktar adnan birde iskender evernos, bunlarin 4üncüsü ihsan eliaçik.digerlerini neden atladim? Digerleri, mesela gayp yoktur diyen 1i var, onun müridlerinin bikismi kaplancilardan gelenler, onun ismini yazarak bu kardeslerimin kalplerini kirmak istemiyorum. Ama ihsan çok fena, içkili iftar sofrasi yapiyor, yetmemis gibi ezan okunmadan millete orucu açtiriyor. kafam gitmis yav,yazamiyorum, oruçluyum bu gün.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş