DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İHH Başkanı Bülent Yıldırım: Suriye’den sonra sıra Türkiye’de

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Halep’teki saldırılara sessiz kalan tüm vicdan sahiplerine “Halep için uykularınız kaçmalı!” diye seslendi. Yıldırım ayrıca “İsrail’in planı devrede. Suriye’den sonra sıra Türkiye’de” açıklamasında bulundu.

5 Yıl Önce
2016-09-30 20:39:02

İHH ile Suriye İslam Konseyi, Halep'te sivillere yönelik devam katliamlar nedeniyle “Halep'e Yol Açın” adıyla bir yardım kampanyası başlattı. 

Suriye Alimler Birliğinin de içinde yer aldığı Suriye İslam Konseyi ile İHH İnsani Yardım Vakfı, Rusya ve Esed Rejimi'nin Halep'teki saldırılarına tepki göstermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen basın toplantısına, İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye Alimler Birliği Konseyi Başkanı Usame Er-Rıfai, yönetim kurulu üyeleri Abdul Kerim Bekkar, Ahmed Havva, Suriye İtilaf Konseyi Başkanı Enes el-Abd katıldı.

Suriye Alimler Birliği Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Abdul Kerim Bekkar grup adına yaptığı açıklamada, Halep'teki saldırılara tepki göstererek, uluslararası yasalar umursanmadan silahsız insanların üstüne bombalar yağdırıldığını söyledi.

Uluslararası toplumun Halep'teki saldırıları görmezden geldiğini ifade eden Bekkar, "Suriye halkı ile dost olduğunu iddia eden birçok ülke lideri gizli anlaşmalar yaparken, Rusya, İran ve Esed rejimi, Halep'teki ve diğer şehirlerde kuşatma altında kalan silahsız insanlara karşı hain saldırılarına devam ediyor. Canlı veya ölü enkaz altından çıkarılan çocukların ve yaralıların görüntüleri, Birleşmiş Milletler'i ve Güvenlik Konseyi'ni bu soykırımı önlemek için harekete geçirmedi. Bu yüzden tüm dünya özgür halklarına ve Suriye halkının gerçek dostlarına ahlaki sorumluluklarını alıp Halep'teki ve diğer şehirlerdeki bu ayıplı durumu değiştirmeye çağırıyoruz." diye konuştu.

Abdul Kerim Bekkar, önümüzdeki günleri Halep şehri ve halkıyla dayanışma günleri ilan ettiklerini belirterek, dünyadaki tüm cami imam-hatiplerinin bu büyük trajedi için hutbeler vermeye, bütün Arap ve İslami topluluk kurumlarının Rusya ve İran büyükelçilikleri önünde eylem yapmaları gerektiğini kaydetti.

Rusya ve İran rejimlerini kınadıklarını aktaran Bekkar, "Onları kınamak ve yanlış olduklarını itiraf etmesini talep ediyoruz. Yaptıkları tahrip ve katliamların hesabını vermeleri ve bu saldırının sonuçlarına katlanmaları gerekiyor çünkü ikisi de işgalci devlettir. Esed rejimi ise, Allah'ın yardımıyla halkımız ondan intikamını alacaktır" diye konuştu.

"3 AY İÇERİSİNDE 4 KEZ KİMYASAL SİLAH KULLANILDI"

İHH Başkanı Bülent Yıldırım da, Halep'teki katliama dünyanın sessiz kaldığını belirterek, yardım gönderilemediğini aktardı.

"Halep'e Yol Açın" sloganıyla, BM'ye ve tüm dünyaya seslendiklerini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"İnsanlar orada katlediliyor, inşallah Putin Türkiye'ye akıllanarak gelir, Rusya her geçen gün saldırılarını arttırıyor. Bu saldırıları arttırma amacı, Suriye halkını yok etmek istiyorlar. Şu anda yoğun bakımda yatan hastaların fişlerini çekiyorlar çünkü elektrik yok. Hastaneler işlemez hale geldi, ameliyatlar yapılamıyor. Üç ay içerisinde 4 kez kimyasal silah kullanıldı. Uluslararası anlamda yasak silahlar kullanılıyor. Halep'te 5 buçuk milyon insan vardı, şimdi 350 bin insan kaldı ve bunlar da öldürülmeye çalışılıyor. Önümüzdeki cuma günü Türkiye'deki bütün camileri Halep için gıyabi cenaze namazı kılmaya davet ediyorum."

"HALEP İÇİN UYKULARINIZ KAÇMALI"

Duygu yüklü konuşmasına devam eden Başkan Yıldırım, konuşmasının devamında Ümmete seslenerek, “Emperyalist ve Siyonistler birleşti, Suriye'de Müslümanları katlediyorlar. Vicdan sahiplerine sesleniyorum, ‘Halep için uykularınız kaçmalı! Rahat uyumayın!' diyorum” dedi:

“Buradan ilan ediyorum: Biz İHH olarak, bütün dünya zalimleri bir araya gelse, Suriye tek başına da kalsa mazlumun yanında olacağız. Göreceğiz yakında, zalimlerin nasıl bir inkılapla devrileceklerini göreceğiz. Bütün illere de çağrıda bulunuyorum. ‘Halep'e yol açın' kampanyasını destekleyin, TIR'lar çıkartın ve sınırlara ulaştırın. Biz de elimizden geleni yapalım bu konuda. Şu söylediklerim hepimiz için geçerli: Sakın rahat uyumayın! Türkiye halkına söylüyorum. Her gece yatarken bir yanınıza Suriye'yi alın diğer yanınıza da Filistin'i alın. Biz halk olarak, devlet olarak, siyasi partiler olarak şimdiye kadar mazlum halkların yanında olduğumuz müddetçe güçlü olduk. Bugünden sonra da öyle olacak.”

"ALLAH HEPİMİZİ AFFETSİN" 

Sorulan bir soru üzerine çarpıcı açıklamalarına devam eden Yıldırım, “İsrail'in planı devrede. Suriye'den sonra sıra Türkiye'de” açıklamasında bulundu:

“Halkımızda, 15 Temmuz badiresi atlatılınca bir rehavet oldu. Biliyorsunuz hedef, 1982'deki İsrail planlamasına göre önce Irak'ın parçalanmasıdır. Sonra Suriye'nin bölünmesidir. Mısır'ın etkisiz hale getirilmesidir. Ve son olarak da Türkiye'nin bölünmesidir. Şimdi sıra Türkiye'de. Eğer Suriye konusunda dik durmazsak, yarın sıra bize gelecek. Onun için hem Rusya'ya hem de Amerika'ya karşı bu katliamlar nedeni ile karşı durmalıyız. Ve şunu da unutmayın ki, bütün güçlerin üzerinde Allah vardır. Eğer ki sizler ve bizler, bu çocukların hakkını savunmazsak, Allah da ahirette günahlarımızı affetmez. Ve buna rağmen insanlarımızda artık bir duyarsızlık var. Kendi çocuklarımızı orada katledilen çocukların yerine koymalıyız. Sonuç olarak suçu herkeste buluyorum ben. Biz diken üzerinde durup, orada yapılanları dünyaya anlatmamız lazım. Allah hepimizi affetsin.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

cemal

Surye'yi israil yalnız başına mı parçalıyor? Yanında kimler var? Önüne, arkana sağına, soluna bir bak be adam!

Ebusaid

İnsanların hoşuna gitmesede Allah için doğruları söylemekten çekinmeyen biri olman seni Bülent abi yapıyor.

E Og

Bülent bey efendi; seni İsrail ile antlaşma yapan hükümet takmıyor ha ne dersin? Erbakan hocam 200X senesinde söylemişti teker teker. 'Suriye'ye saldıracaklar ve hedef Türkiye'. Onu dinlemediler. Fetö hakkında söyledikleri hakeza. Neymiş işte yavaş yavaş yapacaklarmış. Ahan da Erbakan hocanın bir sözünü daha yazıyorum: 'Adana'ya yerleştirilen o patroitler gün gelip millet milli bir duruş sergilediği zaman onlara dönecek'. Siz yavaş yavaş antlaşmalarla, müttefiklerinizle devam edin, bakalım ne olacak bize..

hasan kadioglu

Allah sizi affetmesin bu kadar konusuyor iranla alakali tek kelime etmiyor.

gonyalı

Ekoltürk müsün nesin.sen ve senin gibiler sevmesin ihh yı siz mesela 500.yıl vakfını sevin Ağababalarınız size neyi ve ne kadar sevmeniz gerektiğini söyler.Sizde en ufak bir izan ve vicdan olsa idi ihh nın ne kadar haklı olduğunu anşlardınız.Ama sağırsınız körsünüz ve diliniz olmasına rağmen zehirli ,hakkı söyleyemeyecek kadar anlayışsızsınız.sen ve senin gibilerle İTRAİL aynı dili kullanıyor.Tabii onlar AKP li bazı bakanların ve senin gibi kışkırtıcı dil kullananların dostu ve anlaştığınız müttefikiniz. hala özellikle çarpıtılan acıklamayı köpürtenlerin alacağı en hafif şekliyle yazıyorum

Ekoltürk

Iyiya iste artik türkiyeyede bol bol yardim edersin,IHH diye adin yürür,siyonizmin yiktigi ülkenin cumhur baskanina yapmis oldugunuz itirazlarin nekadar hakli oldugunu yikildigini görürsünüz.elestirme zamanlamasi ve ölcüsünü tutduramadiniz bülent abi,sizleri hala Allah rizasi icin cok seviyoruz ancak ümmeti sevindirmekle görevli sizler,sakin üzmeyin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş