DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IHF'nin Türkiye'deki ilk faal eğitmeni

IHF'nin Türkiye'deki ilk faal eğitmeni

29.05.2015 11:20:10
ÖMER HAKAN KİBAR - Bayanlar Hentbol Süper Lig ekiplerinden Yenimahalle Belediyespor'un antrenörü Serdar Eler, Uluslararası Hentbol Federasyonu'nun (IHF) Türkiye'deki ilk faal eğitmeni olduğunu söyledi.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nde öğretim görevlisi olan Yrd. Doç. Dr. Eler, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Türkiye'de daha önce Prof. Dr. Yaşar Sevim'in Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF), Günal Ensari'nin ise IHF'nin eğitmenliğini yaptığını ifade etti.

Eler, "IHF'nin ilk faal eğitmeni olduğumu söylüyorum. Çünkü Günal Ensari hocamız da IHF eğitmeniydi ancak Akdeniz Konfederasyonu Yönetim Kurulu'nda görev aldığı için bu görevini faal olarak yapamadı" dedi.

Serdar Eler, lektörün, antrenörlerin eğitiminde, onlarla ilgili çalışmalar ve sempozyumlarda, uluslararası alanda IHF'nin yapmış olduğu kurslarda yetkili, eğitici ve eğitmen kişi anlamına geldiğini belirterek, "IHF'nin bana verdiği paye, benim ve ülkem adına çok önemli" değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası alanda hem Türkiye'yi hem de ülke hentbolunu temsil edeceğini ifade eden Eler, şu ifadeleri kullandı:

"Bundan sonraki yurt dışı faaliyetlerimde, kurslarda, hem kendimi hem de bilgimi ve Türkiye'deki hentbolu en üst noktaya taşımak istiyorum. Bu görev bizden sonra gelecek arkadaşların yolunu açacaktır. Türk hentbolunun uluslararası arenaya çıkışını da sağlayacaktır."

- Eğitmenlik görevine giden süreç

Katar'da, 2014 yılının aralık ayında düzenlenen Dünya Şampiyonası'na aday eğitmen olarak davet edildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Serdar Eler, burada sunum yaptığını ve 8 kişi arasında bu sunumunun birinci seçildiğini kaydetti.

Eler, Türkiye Hentbol Federasyonu'ndan (THF) resmi olarak bir kutlama almadığını ifade etti.

Konuyu kişiselleştirmediğini belirten Eler, "THF Yönetim Kurulu'nda bulunan arkadaşlarımdan hem yazılı hem de telefonla tebrik aldım" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmed nureddin

Ne zorlasi. Hic de zorla iciyorlar gibi gorunmuyorlar. Bunlar resmen alkolik.nasil da istahla iciyorlar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş