DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İETT'den Menderes'e vefa

İETT, Adnan Menderes için Edirnekapı, Topkapı ve Ulubatlı’da bulunan üç durağı görselle kapladı.

27.05.2015 17:41:56

Türkiye'ye ve dünyaya mal olmuş değerler için vefa durakları tasarlayan İETT, son olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihe geçen başbakanlarından merhum Adnan Menderes için Edirnekapı, Topkapı ve Ulubatlı'da bulunan üç durağı görselle kapladı. Hazırlanan durakta Adnan Menderes'in hayatı ile fotoğrafı yer alıyor.

İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, 27 Mayıs 1960 tarihinde askeri darbeyle iktidardan indirilen ve idam edilen Başbakan Adnan Menderes için tasarlanan vefa duraklarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çok şükür ki artık darbe günleri çok gerilerde kaldı. Bir daha da o karanlık günlere dönmeyeceğiz. İETT olarak Menderes'e olan vefa borcumuzu ödemek ve halkımızla da paylaşmak istedik” dedi.

İETT, vefa durağı projesi kapsamında ilk olarak İstiklal Marşı'nın Şairi Mehmet Akif Ersoy için özel durak tasarladı. Daha sonra Barış Manço, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, Kayahan, Turgut Özal ve Zeki Alasya için özel duraklar yapıldı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serdar seyrek

attığınız başlığın verdiğiniz haber ile çelişkili geldiğini fikrini taşıyorum.haberde geçen uygulamanın kafe, restorand ve düğün salonlarında yasaklanması deniyor.Evet bu yerler yılın bütün günlerin çoğunda islama uygun olmayan hatta karşısında olma potansiyeli taşıyan bu mekanlarda iftar yasaklanması doğru bir karar bana göre.Bu tarz sınırların konulmaması etilerdeki mekanlarda da iftar verilebilirliğini meşrulaştırır beşeri bir gözle.Bunların amacı toplu iftar vermek değil,aksine kaybedecekleri parayı düşünüyor da sizin bu başlığı atarak davulun sesine ayak uydurmanız anlamlı gelmdi doğrusu

Görüş Bildir Bizimle Paylaş