DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3389 ₺

EURO

17,4074 ₺

ALTIN

973,13 ₺

BİST

2.395,72 ₺

İdris Baluken: Başbakan görevden alınacak

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, 4-5 ay içinde Başbakan'ın görevden alınacağını iddia etti...

6 Yıl Önce
2016-10-12 01:35:07

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, dört ya da beş ay içinde Başbakanlık makamında değişikliği yaşanacağını iddia etti. 

Sözcü'nün haberine göre, Baluken, OHAL süresinin uzatan Başbakanlık tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”Cumhurbaşkanı Erdoğan istediği zaman Kabineye müdahale ediyor. Başbakanı görevden alıyor, buradaki grup başkan vekillerinin haberi yok, milletvekillerinin haberi yok, onlar da buradan öğreniyorlar. Bakanları alıyor, bakanın kendisinin haberi yok. Şimdi “Kabinede revizyonlar yapacağım” diyor. Kabinede herhangi bir üyenin falan haberi yok. Size iddialı konuşayım, en geç dört beş ay içerisinde kesinlikle ve kesinlikle Başbakan Binali Yıldırım'ı da görevden alacak, çok nettir. Şimdi, yürütme üzerinde bu kadar tahakküm kuran bir anlayışı siz direkt halka anlatabilir misiniz? Anlatamazsınız. Anlatamadığınız için de OHAL üzerinden olağanüstü bir durum vardır algısını topluma vermeye çalışıyorsunuz. ” .

YORUMLAR (5)

Kemal

sıkıştınız çakallar nasıl zarar veririz TÜRKİYE,de artık sizin sözünüze İNANAN YOK

Sadi suverk

Bunları halen kim konusturuyor pkk nın silahsız versiyonu

M

İdrisi at bir torbaya, salla salla vur duvara. Ne olmuş yani

fevzi Sancaktaroğlu

H.D.P Boşuna hayal kurma...!

M

3 katil yanyana, Tayyip hakkında diktatör yakıştırması yapıyorlar. Bu başka birşeyin korkusu olmasın?? Siz bir parti dolusu eşbaşkansınızda çokmu özgürsünüz?? Pkk ne derse o. Pervinin daha 3gün önce terörist yeğenine kurşun israf edildi öldürüldü, tabiiki kaşınacaksınız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş