İçişleri Bakanlığı personel alımı | 1772 sözleşmeli personel alımı başvuru formu ve şartları

İçişleri Bakanlığı Resmi Gazete'de de yayınladığı duyuruya göre 1772 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Peki ama hangi kadrolar boş? İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu tarihi ne zaman? Başvuru nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir? Hangi pozisyondan kaç kişi alım yapılacak? İşte merak edilen detaylar...

26.01.2021 10:01:33

İçişleri Bakanlığı'nın Resmi Gazete'deki ilanına göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Binlerce kişinin beklediği personel alımına ilişkin detaylar haberimizin içinde yer alıyor. 

İçişleri Bakanlığı Kaç Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak?

İçişleri Bakanlığına 1772 sözleşmeli personel alımı Resmi Gazete'de yayımlandı. Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 1772 sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. Sözleşmede; "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere söz konusu ilanda yer alan Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara giriş (sözlü) sınavı ile toplam 1.772 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır." sözlerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Gazetedeki haberlerin yayınlanmasının ardından İçişleri Bakanlığı hangi mesleklerden personel alacak ve hangi kadrolar boş merak konusu haline geldi. Yapılan açıklamaya göre; bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, avukat, arşiv uzmanı, çözümleyici, programcı, büro personeli, şoför, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, teknisyen, şehir plancısı ve çağrı karşılama personeli alımı yapılacak.

Sınav Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sınav başvuruları 25.01.2021 Pazartesi günü 10:30 de  başlayıp, 29.01.2021 Cuma günü saat 17:30 itibariyle sona erecektir. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ...

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)