DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İçişleri Bakanlığı: 748 IŞİD'li gözaltına alındı

5 Şubat 2017 Pazar günü 29 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 748, ayrıca hafta boyunca yapılan operasyonlarda 72 olmak üzere toplam 820 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

5 Yıl Önce
2017-02-06 11:30:23

Ajansların haberine göre yakalanan şahıslarla birlikte çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ile iki ruhsatsız tabanca, dört tüfek ve 372 fişeğin ele geçirildiği vurgulanan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün her türlü terör örgütüne karşı mücadelesini aralıksız devam edeceği kaydedildi.

"TÜRKİYE, EN ÖNEMLİ EYLEM HEDEFİ"

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden operasyonlara yönelik yapılan açıklamada, IŞİD'in sansasyonel eylem arayışında olduğu, kadro teminine yönelik propaganda faaliyetlerine hız verdiği, özellikle yayın organlarında Türkiye'yi en önemli eylem hedefi olarak belirlediği ifade edildi.

Açıklamada, çatışma bölgeleri ile irtibatlı olduğu değerlendirilen kişi ve gruplara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde uzun zamandır yürütülen planlı operasyonel çalışmalar neticesinde, 5 Şubat'ta ülke genelinde 29 ilde eş zamanlı olarak çalışma başlatıldığı belirtildi.

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş