DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,1109 ₺

EURO

18,2015 ₺

ALTIN

1.019,13 ₺

BİST

3.020,20 ₺

İçişleri Bakanı Altınok'tan veda mesajı

İçişleri Bakanı Altınok'tan veda mesajı

8 Yıl Önce
2015-08-29 10:41:45
İstanbul Emniyet Müdürü iken Anayasa'nın 114. maddesi çerçevesinde kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda İçişleri Bakanı olan Selami Altınok, polis teşkilatından ayrılmanın hüznünü de yaşadığını belirterek, "Devlet büyüklerimizin bizlere layık gördüğü bir başka onurlu ve şerefli makam olan İçişleri Bakanlığı göreviyle gurur duyarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Altınok, yayımladığı veda mesajında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki yaklaşık 2 yıllık görev süresi boyunca her zaman iyi bir polis ve iyi bir yönetici olmak için özen gösterdiğini vurguladı.

Bugüne kadar şahsına verilen her görevi de devraldığı noktadan daha ileri bir seviyeye ulaştırmak için tüm personeliyle var gücüyle çalıştığını kaydeden Altınok, ülkenin göz bebeği bu güzel şehirde, halkın güvenliğini sağlamak amacıyla teşkilat olarak mesai mefhumu gözetmeksizin tüm imkanları seferber ederek, kararlılıkla hizmet verdiklerini aktardı.

Selami Altınok, görev bayrağını teslim edeceği meslektaşının da aynı kararlılıkla hizmet edeceğine inandığını belirterek, "Her ne kadar, polis teşkilatından ayrılmanın hüznünü yaşıyor olsam da devlet büyüklerimizin bizlere layık gördüğü bir başka onurlu ve şerefli makam olan İçişleri Bakanlığı göreviyle gurur duyarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğim" değerlendirmesinde bulundu.

Emniyet personeline "Aslan parçası yiğit polislerim" diye seslenen Altınok, şunları kaydetti:

"İl Emniyet Müdürünüz olarak omuz omuza görev yaptığımız süre boyunca, İstanbulumuzun dünyanın en güvenli büyükşehirlerinden biri haline gelmesinde, üstün görev anlayışına sahip, çalışkan, yetenekli siz kahraman polislerimin sonsuz emeği, gayreti ve alın teri vardır. Her zaman bu başarılı çalışmalarınıza devam etmek için elinizden gelenin çok fazlasını yapacağınıza yürekten inanıyorum."

Selami Altınok, mesajında İstanbullulara da şöyle veda etti:

"Sizlerin, şahsıma ve teşkilatıma göstermiş olduğunuz yakın ilgi, dostluk ve yardımlaşma anlayışınızı, devlet hizmetinde geçen uzun meslek hayatımın en değerli anıları olarak daima hatırlayacağımı belirterek, sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım. Her zaman İstanbul polisi ile el ele olarak, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşayacağınızı temin ederim. Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere ilgi ve yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen, birlikte görev yaptığımız başta il valimiz, Cumhuriyet başsavcılarımız ile tüm adliye teşkilatımız, silahlı kuvvetlerimizin mümtaz temsilcileri, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli yöneticileri ile basınımızın değerli temsilcilerine teşekkür ederim. Bu vesile ile sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle arz-ı veda eder, saygılar sunarım." .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş