DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ICER'ın yeni başkanı Alparslan Bayraktar oldu

ICER'ın yeni başkanı Alparslan Bayraktar oldu

7 Yıl Önce
2015-05-28 12:14:02
Uluslararası Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu'nun (ICER) yeni başkanı, Alparslan Bayraktar oldu.

Bayraktar, İstanbul'da devam eden Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nda (WFER6) gerçekleştirilen ICER Genel Kurulu'nda başkanlığa seçildi.

Dünyada 12 bölgesel enerji düzenleme birliğinin bir araya gelmesiyle oluşan ve enerji düzenleyiciliğinde en üst konfederasyon olan ICER'ın başkanlığını, iki dönemdir İngiltere Enerji Düzenleme Kurumu Başkanı Lord John Mogg yürütüyordu.

Dünyadaki enerji düzenleyicileri arasındaki iş birliğini artırmayı amaçlayan ve gönüllü bir kuruluş olan ICER, enerji düzenleyicilerinin, sosyo-ekonomik, çevresel ve pazar sorunları konularındaki rolünün anlaşılırlığını artırmayı da hedefliyor.

Bayraktar, 2018 yılında Meksika'da gerçekleştirilecek bir sonraki WFER'e kadar ICER başkanlığını yürütecek.

Öte yandan Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörlüğüne de şubat ayında Fatih Birol seçilmişti.

- Alparslan Bayraktar

1975 yılında Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde dünyaya gelen Alparslan Bayraktar, lisans eğitimini 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

New York Üniversitesi'nde Stratejik Pazarlama Yönetimi alanında lisansüstü eğitimi alan Bayraktar, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ekonomi Hukuku alanında da yüksek lisans diplomasına sahip.

Beş yıldır EPDK Kurul Üyeliğini yürüten Bayraktar, 2013 Ağustos'undan bu yana 24 üyeli Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği'nin (ERRA) de başkanlığını yürütüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil olun

mücahid; hidayet Allahın elindedir Allah dilediğine hidayet eder dilediğini dalalet te bırakır peygamberimizin metodu nedir biliyormusun önce en yakınlarını davet et akraba ve konu komşu ile başla ondan sonra diğer yerler gelir. Bak ırkı taassup ile değil gerçekten objektif olarak değerlendirme yap bu camia her zaman ve her yerde yapıcı ve onarı cı çalışmalar yapmaktadır camia doğu ve güneydoğu için bi umuttur rabbim onlardan razı olsun sayılarını kat be kat arttır sın. Amin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş