DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı mı oluyor?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı olacağı iddia edildi.

5 Yıl Önce
2017-05-01 19:53:23

AK Parti'de olağanüstü kongrenin ne zaman olacağına dair kafa karışıklığı dağıldıktan sonra gözler partiyi 2019 seçimlerine hazırlayacak yeni kabinede kimlerin yer alacağına çevrildi.

Haber8'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Dışişleri Bakanı olarak görev yapabilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN, KABİNEDE YER ALABİLİR

AK Parti kulislerine göre, yeni görevlendirmede, bakanların 'başarı ve başarısızlıkları' kadar, bölgesel dengeler de etkili olacak. Kulislerde, Başbakan Yıldırım başkanlığındaki yeni kabinede, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı olarak görev yapabileceği öne sürülüyor.

ŞİMŞEK GİDERSE KİM GELECEK

Kabinede Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in kalması durumunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın yerini koruyacağı; Şimşek'in görevden alınması durumunda ise bu göreve Albayrak'ın getirileceği öne sürülüyor.

İSMAİL KAHRAMAN'IN DEVAM EDECEĞİ BELLİ DEĞİL

Partinin TBMM grup yöneticilerinin ise ekim ayında yeni yasama döneminde değiştirilebileceği, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın ikinci dönemde görevine devam edip etmeyeceğinin de, bu süreçte belli olacağı ifade ediliyor.

BAKANLIK OLABİLECEK KİŞİLER KİMLER?

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü'nün yerlerini koruyacakları; AB Bakanı Ömer Çelik ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın ya görev yerlerinde kalacakları ya da Başbakan Yardımcısı yapılabilecekleri iddia ediliyor. Cevdet Yılmaz, Abdulhamit Gül, Fatih Şahin, Ahmet Aydın, Kasım Gülpınar'ın ismi yeni bakanlar arasında geçerken, kabinede ikinci kadın bakan olarak Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Genel Başkan yardımcılarından Çiğdem Karaaslan'ın adı da geçiyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

f

haksizlik onlara o makami veren lere ihtiyac aninda yaninda degilde ...sessizlige burunerek tarafsiz gibi davranarak aslunda karsi tarafi secmeleridir.... haksizlik yedigi tsasa sicmaktir davutoglu degil ama gul aric celik suat dincer vs .hepsi bu tasa pisledi ve butun yanlislar biaraya gelse bi dogru yaomaz hodri meydan bakalim kac gramlik adamsiniz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş