SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

İbn Haldun Üniversitesi sosyoloji doktora programı açtı

Özellikle Kovid-19 salgını sonrası dönemde beklenen toplumsal değişimlerin sosyoloji bilimine olan ilgiyi artırması bekleniyor.

İbn Haldun Üniversitesi sosyoloji doktora programı açtı
13.5.2020 15:18:19

 İbn Haldun Üniversitesi'nde (İHÜ), bugünün ve geleceğin sorunlarına ışık tutacak nitelikli sosyal bilimcilerin yetiştirilmesi amacıyla, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde ingilizce sosyoloji doktora programı açıldı. 

Üniversite'den yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle Kovid-19 salgını sonrası dönemde beklenen toplumsal değişimlerin sosyoloji bilimine olan ilgiyi artırması bekleniyor.

İHÜ'nün doktora programı günümüz dünyasının içinde bulunduğu süreç ve gerçeklerden yola çıkarak, kariyer yapmak isteyen herkes için önemli bir fırsat sunuyor. 

Verilen bilgiye göre, İHÜ'nün, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde sosyoloji doktora programı (İngilizce) açılması konusundaki teklifi, 6 Mayıs 2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenerek uygun görülmüştü.

Programda sosyolojinin temel klasik, çağdaş teori ve metotlarının yanı sıra sosyal bilimlerin diğer alanlarından da faydalanılması amaçlanıyor. 

Program hakkındaki detaylı bilgiler, öğretim kadrosu, ders planı ve ders içerikleri yakında İHÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nün web sitesinde ilan edilecek.

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR