DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İbadi, Mesud Barzani'yi yalanladı

Irak Başbakanı İbadi, 'Peşmerge, IŞİD’den aldığı bölgelerden geri çekilecek' açıklamasında bulundu...

5 Yıl Önce
2016-11-18 01:24:32

Irak hükümetinden yapılan açıklamada, Peşmerge güçlerinin IŞİD'den geri alınan bölgelerden çekileceği belirtildi. IKBY Başkanı Barzani, Kürt güçlerinin IŞİD'den alınan bölgelerden ayrılmayacağı konusunda ABD'yle anlaşmaya varıldığını açıklamıştı.

Sputnik'in aktardığı bilgide; Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin ofisinden yapılan açıklamada, Peşmerge güçleriyle daha önce ortaklaşılan anlaşmanın şartlarının değişmediği ifade edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Federal hükümet ve IKBY'nin Ninova'nın özgürleştirilmesi konusunda vardığı anlaşmanın istikrarlı olduğunu ve değişmediğini vurgulamak isteriz.”

'PEŞMERGE ÖNCEKİ KONUMUNA GERİ DÖNECEK'

IKBY'yle varılan anlaşmaya göre ordunun ve Peşmerge güçlerinin IŞİD'i Ninova'dan çıkarmak için yan yana savaşmasının öngörüldüğünü kaydeden açıklamada, “Bu anlaşmanın, Ninova'nın özgürleştirilmesinden sonra Peşmerge'nin önceki konumuna dönmesine dair açıkça belirtilmiş bir madde içerdiğine dikkat çekiyoruz” dendi. IKBY Başkanı Mesud Barzani, çarşamba günü 'Kürdistan bölgelerinden çekilmeme konusunda ABD'yle anlaşmaya varıldığını' savunarak, Peşmerge güçlerinin IŞİD militanlarından alınan bölgelerden geri çekilmeyeceğini söylemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş