DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Husi Sözcüsü: İsrail ve ABD'ye cevap vermeye hazırlanıyoruz

İranlı nükleer fizikçi Fahrizade'ye düzenlenen saldırıya tepki gösteren Husi siyasi konseyinin üyesi Muhammed El-Bukhaiti, 'Savaş halindeyiz ve bu tür operasyonlar bekliyoruz. İsrail ve Amerika'ya yanıt vermek için hazırlanıyoruz' dedi.

10 Ay Önce
2020-11-29 12:25:14

İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden kabul edilen Muhsin Fahrizade'nin, Tahran'da aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmesine yönelik tepkiler sürüyor.

Yemenli Husi grubunun bir sözcüsü dün yaptığı açıklamada, işgal devleti İsrail'in bilim insanlarını, hedef almasının "yalnızca İran'ı değil, tüm Arap ülkelerini hedef aldığını" söyledi.

Husi siyasi konseyinin üyesi Muhammed El-Bukhaiti, "Savaş halindeyiz ve bu tür operasyonlar bekliyoruz. İsrail ve Amerika'ya yanıt vermek için hazırlanıyoruz. İsrail ile normalleşmenin hiçbir yere götürmeyeceğini herkes anlayacaktır" dedi.

El-Mayadeen uydu kanalına yapılan açıklamasında El Bukhaiti, bazı Arap ülkelerinin işgal devleti İsrail'le normalleşmesi konusuna atıfta bulunarak, "Dünyanın tanıyacağı meşru yanıt İran'ın cevabıdır. Herkes bunun faydasız olduğunu anlayacak" dedi.

El Bakhiti, "Suriye, Irak, Yemen ve İran'daki Amerikan ve İsrail saldırılarının artması, birçok Arap ve İslam ülkesinin normalleşme girişiminin bir sonucudur” dedi.

Kaynak: El-Mayadeen

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş