DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Husi saldırıları sivilleri vurdu

Yemen'de Husi Ensarullah hareketinin Taiz kentinde gerçekleştirdiği saldırılarda 4 sivil öldü, 22 sivil yaralandı.

22.06.2015 08:54:58

Anadolu Ajansı'nın hbaerine göre,  Husilerin Taiz kentinde sivillerin yaşadığı bölgelere ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 4 kişinin öldüğü, 22 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Öte yandan, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona bağlı uçakların, Yemen'in Aden kentindeki Husi Ensarullah hareketine ait hedefleri vurduğu kaydedildi.

Saldırılar, Husilerin bulunduğu Uluslararası Aden Havalimanı çevresi ve El-Mualla bölgesini hedef aldı. Ölü ve yaralıların sayısına ilişkin ise bilgi verilmedi.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık "Umuda Dönüş" operasyonunun başladığı bildirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İbrahim Şentürk

İslam geleneyinde taziye cenaze (ölü)sahiplerine verilir.Demirtaş'ın ölenlerle yakınlığı neki.bana göre Demirtaş ve avaneleri katillerin tarafında yer almaktadır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş