DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hürriyet: Zorunlu bir açıklama

Hürriyet Gazetesi 'Zorunlu bir açıklama' başlığıyla bir açıklama daha yayımladı...

7 Yıl Önce
2015-05-27 05:29:54

Hürriyet Gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik haberinden sonra gelen tepkiler üzerine mektup niteliğinde bir yazı kaleme almıştı. Bugünkü "Zorunlu bir açıklama" başlıklı beyaanda da Başbabakan Davutoğlu'nun Savcı Mehmet Kiraz olayındaki fotoğraf eleştirisi için bir açıklamada bulundu.

İŞTE HÜRRİYET'İN O AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün İstanbul'da SETA Vakfı'nda yaptığı bir konuşmada şu sözleri sarf etti:
“Benim resmimi koyuyor, altına da Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'ye istenen idam cezasını yüzde 52 ile seçilen Cumhurbaşkanı'na idam başlığıyla veriyor. Bu ne demektir? Bunu herkes anladı. Sıra sende demektir...”

Erdoğan'ın sözünü ettiği haber internet sitemizde 16 Mayıs Cumartesi günü yayımlanmıştır ve Cumhurbaşkanı'nın o gün yapmış olduğu “Yüzde 52 oy aldı, idam kararı verildi” şeklindeki açıklamasını aktarmaktadır. Bu sözler haberin başlığında tırnak içinde kullanılmıştır. Kendi açıklaması olduğu için başlığın hemen üstünde Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafına da yer verilmiştir. Erdoğan'ın ima ettiği husus Hürriyet editörlerinin aklının ucundan bile geçmemiştir.

Bir diğer nokta, Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun DHKP-C teröristleri tarafından şehit edilen Savcı Mehmet Emin Kiraz'ın başına tabanca tutulduğunu gösteren fotoğrafın kullanılmaması için Hürriyet'e gece yarısı yaptıkları bir ricanın karşılıksız bırakıldığı iddiasıdır. 
Başbakan'ın bir danışmanının o hadiseden sonra Ankara Temsilcimiz Deniz Zeyrek'i bu talebi iletmek üzere aradığı doğrudur. Ancak bu telefon gazete baskıya girdikten bir hayli süre sonra, sabaha karşı 02.00'de açılmıştır. O esnada gazetemizin baskısı büyük ölçüde tamamlanmıştı.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

asımın nesli

bakın ben size evelemeden gevelemeden kısaca anlatayım.adamlar gittiler mührü o partinin altına bastılar kısaca olay böylece gerçekleşti

kosuno42

doğam medya bunu hep yapıyor aslında neşriyatını almamak ve okumamak lazım şahsen ben okumakdan ve almakdan vazgeçtim

M

Evet, yüzüne tükürdüm, ama yüzüne tükürmeyi aklimin ucundan dahi geçirmedim, yani önceden planlayip yüzüne tükürdügümü ima etme simdi otur oturdugun yerde, demis gibi. siz kimle dalga geçtiginizi saniyorsunuz? farzedelimki gerçekten öyle, demekki ehliyetsizlermis. demekki daha beterini yapbilirlermis farkinda olmadan. açiklamaniz ne olursa olsun, ....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş