DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hulusi Akar'dan sınırda inceleme

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Şırnak, Hakkari ve Van'daki birliklerde denetlemelerde bulundu.

6 Yıl Önce
2016-10-12 15:30:47

AA'nın haberine göre Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte Şırnak, Hakkari'nin Yüksekova ve Van'ın Başkale ilçelerindeki birliklerde denetlemelerde bulundu.

Orgeneral Akar, iki gün süren denetleme sırasında PKK'ya yönelik harekatın sevk ve idaresini de yerinde inceledi.

Ziyaretlerine Şırnak'tan başlayan Akar, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığının yürüttüğü operasyonlar hakkında bilgi aldı. Şırnak Valisi Ali İhsan Su'yu makamında ziyaret eden Orgeneral Akar, daha sonra Yüksekova'ya geçti.

3'üncü Piyade Tümen Komutanlığını ziyaret eden ve geceyi burada geçiren komutanlar, Şemdinli'deki 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı Modüler Üs Bölgesi Gomane Tepe'de de incelemelerde bulundu.

Kahvaltıyı Gomane Tepe'deki askerlerle yapan Orgeneral Akar, "hudut güvenliği, kaçakçılığın önlenmesi ve terörle mücadele harekatında kahramanca ve özveriyle görev yapan" personeli kutladı.

Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet'i de makamında ziyaret eden Orgeneral Akar, daha sonra Van'ın Başkale ilçesindeki 4'üncü Hudut Tabur Komutanlığı ve Van 6'ncı Hudut Alay Komutanlığı faaliyetlerini yerinde inceledi.

FOTOĞRAFLARA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

c_11 .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş