DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hüda - Par'dan, HDP'ye 'silah' çağrısı

HÜDA-PAR'lı Şeyhmus Tanrıkulu, HDP'nin PKK'ya silah bırakma çağrısı yapması durumunda kendilerinin de Hizbullah'a çağrı yapacağını söyledi.

14.06.2015 22:46:53

Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Yeni İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran için yürüyüş düzenlendi. HÜDA-PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu,HDP'nin PKK'ya silah bırakma çağrısı yapması durumunda kendilerinin de Hizbullah'a çağrı yapacağını belirtti.

YÜZLERCE KİŞİ AYTAÇ BARAN'I ANDI
HÜDA-PAR Diyarbakır İl Teşkilatı tarafından 9 Haziran'da Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik semtindeki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Yeni İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran için yürüyüş düzenlendi. İstasyon Meydanı'ndaki Sümer Camii önünde toplanan yüzlerce kişi, Baran'ın öldürüldüğü Şehitlik semtine kadar yürüdü.

"SON 12 YIL İÇERİSİNDE 400'DEN FAZLA SALDIRI YAPILDI"
Burada Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Baran'ın yakın bir arkadaşı tarafından hayatından kesitler aktarıldı. Daha sonra basın açıklaması yapan HÜDA-PAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, son 12 yıl içerisinde PKK ve yandaşları tarafından İslami sivil toplum kuruluşlarına ve PKK'ya muhalif olan her kesim ile HÜDA-PAR'ın il ve ilçe teşkilatlarına 400'den fazla saldırı yapıldığını öne sürdü.

"BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİ KINIYORUZ"
Bu saldırıların faillerinin yakalanamadığını ifade eden Tanrıkulu, "Bu saldırıları açık bir şekilde bu güne kadar kınamayıp, bu zalim alçakların arkasında duran başta HDP olmak üzere bütün siyasi partileri bir kez daha kınıyoruz" dedi.

"HDP VE PKK ZALİMLERE YİNE SAHİP ÇIKTI"
Bütün bu baskılara rağmen halkın huzurunun bozulmaması ve silahların susması için hep sağduyu çağrısında bulunduklarını kaydeden Tanrıkulu, şunları söyledi:

"Öldürülmemize, iş yerlerimizin yakılmasına, il ve ilçe teşkilatlarımızın kundaklanmasına, cami ve medreselere alçak saldırılar yapılmasına rağmen bütün bu saldırılara karşı hep sabrettik ve sağduyu çağrısında bulunduk. Bu olayın olduğu ilk gün genel başkanımız da herkesi sağduyuya çağırdı. Ama bu zalimlere her zaman olduğu gibi arka çıkan DTK, HDP ve PKK bu zalimlere yine sahip çıktı. Her saldırdıkları olaylara provokasyon diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştılar. Ama artık sıyrılamıyorlar.

"HİZBULLAH'A SİLAH BIRAKMA ÇAĞRISI YAPARIZ"
Sadece Kuzey Kürdistan değil, dört parça Kürdistan'da Kürt halkının geleceğini, huzurunu ve barışını istiyorsanız yapmış olduğunuz bu saldırılardan ve üsluplarınızdan vazgeçin. Eğer HDP PKK'ya silah bırakma çağrısı yapacaksa, biz de HÜDA-PAR olarak Hizbullah'a bu çağrıyı yaparız. Ama sizin elinizde silah olacak, Müslümanları kurbanlık koyun gibi göreceksiniz ve sonra diyeceksiniz ki kendinizi savunmayın. O dönem geçti.

"BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ"
Bugüne kadar ödemiş olduğumuz bedellere rağmen halkın huzuru için, İslam'ın ve Müslümanların izzeti için bu bedelleri ödemeye yine hazırız. İslam uğrunda, Müslümanların izzeti için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Her türlü bedeli A'sından Z'sine kadar bütün kardeşlerimiz ödemeye hazırdır."

Aytaç Baran için dua okunmasının ardından grup dağıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

HASAN

Bu adam kesin ajandır.Hep abd saflarında yer alıyor.

dindar bir kürd

Mezar ever. Domuz baglari..filistin askisi. Asit kuyulari...Kürtlere dişki yedirmeler. Butun bunlar Hüdapar ve hizbulvahsetin marifetleri. Bunlar binlerce dindar kürt oldurdu. Yani bunlar derin devletin tetikcileridir.Bunu bütun kürtler biliyor.

müjdat

Siz kimsınız millete akil veriyorsunuz.

hizbullahi genç

allah sizinle cengaver dava adamları

Erdem

sılo bir emir kuludur,pkkciler ne derse o olur,bu sadece ortada konuşur,ara ara ayar da yer.Erkekse pkknın silah bırakmasını istesin,isteyemez,pkknın kapısındaki bir maraba efendisinin kölesidir.

intifadaa

hüdaparlı olmak geldi içimden aga

mehmet yılmaz

hdp ne zaman pkk'ya laf geçirmiş ki. pkk üçe ayrılmış durumda. 1- kandil 2- imralı 3- hdp... ve bütün bunlar ayrı telden çalıyorlar. hepsi birbirinden habersiz ve hepsi birbirine laf geçirmeye çalışıyor. bir oldukları tek nokta müslümanlara duydukları kin ve nefret.

adil olun

evet ülke selameti için olumlu ve aynı zamanda müspet bir tavır. Acıları taze olsada böyle bi çağrı yaptıkları için kendilerini tebrik ediyorum. Bakalım çağrı yapılan taraf bu sese kulak verecek mi yoksa yine üç maymunları mi oynayacak samimiyet testi

sinan

Hala vatandaş eski kafada bunları hizbullahın yapmadığını hala anlamadınızmı onları yapan hizbullah kisvesi altında paralel yapıdır

semra tekdal

adı hüdapar olanlar bir kere olsun ışid barbarlarına karşı çıktılar mı? kobani halkına karşı çıktılar mı? ümmet dedikleri kürdün kellesini kesiyor gıkları çıkmıyorlar. hadi ordan

Görüş Bildir Bizimle Paylaş