DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7832 ₺

EURO

17,4971 ₺

ALTIN

976,05 ₺

BİST

2.443,77 ₺

HSBC'den duyuru: Maske takmayan müşterilerin banka hesaplarını kapatabiliriz

Son haftalarda koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere’de HSBC, yeni koronavirüs tedbirini açıkladı. HSBC, bundan böyle şubeye maskesiz gelen veya maske takmayı reddederek şube çalışanlarının sağlığını riske atan müşterilerin hesaplarının kapatılabileceğini duyurdu

2 Yıl Önce
2021-01-14 15:46:24

Küresel salgından en ağır etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere'de koronavirüs mutasyonu sonrası vaka sayısının artmasıyla birlikte, HSBC'nin İngiltere'deki merkezi radikal bir değişikliğe başvurdu.

NTV'nin aktardığı habere göre İngiltere'de HSBC bankası, maske takmayarak şubelere gelen müşterilerin banka hesaplarını kapatabileceğini açıkladı.

Bundan böyle şubeye maskesiz gelen veya maske takmayı reddederek şube çalışanlarının sağlığını riske atan müşterilerin hesaplarının kapatılabileceği duyuruldu.

"Bazı kişiler çalışanlarımızı riske atıyorsa, hesaplarını kapatma hakkını kendimizde saklı tutuyoruz" diyen HSBC'nin İngiltere Şube Ağı Başkanı Jackie Uhi, "Müşterilerimizin finansal işlemlere ulaşabilmesi için her gün şubelere giden meslektaşlarımız bizim kilit çalışanlarımız. Onlara saygı gösterilmesini hakediyorlar ve kendilerini riske sokacak durumlarla karşılaşmamalılar" dedi.

Diğer bankalardan destek

HSBC'nin bu açıklamasının ardından Barclays, Nationwide ve Halifax dahil olmak üzere birçok banka müşterilerine aynı yönde uyarılarda bulundu.

Barclays benzer bir kılavuz yayınlayarak tüm müşterileri maske takmaya çağırdı.

The Mirror gazetesine konuşan bir yetkili Marks & Spencer bankasının şubelerine maskesiz giren müşterilerin, tıbbi olarak muaf olmadıkları sürece hesaplarının kapatılabileceğini ve bu müşterilere hizmet verilmeyeceğini duyurdu.

Şu ana kadar 80 bin kişinin hayatını kaybettiği İngiltere'de Başbakan Boris Johnson hükümeti Şubat ortasından itibaren yeniden dışarı çıkma kısıtlamalarını başlatmayı planlıyor.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş