DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hopa'da bakan ve valiye protesto

Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından ilçeye giden Bakanı Eroğlu ile Vali Cirit protesto edildi.

7 Yıl Önce
2015-08-25 14:13:00

Artvin'in Hopa ilçesinde yaşanan sel ve heyelan felaketinin ardından ilçeye giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Veysel Eroğlu ile Artvin Valisi Kemal Cirit protestoyla karşılaştı. Evrensel gazetesinde yer alan habere göre, Hopa Kaymakamlığı önünde toplanan çok sayıda kişi, Eroğlu ve Cirit'e, "Bu kadar çevik kuvvet yığacağınıza arama kurtarma ekibi yığsaydınız, bu kadar ölüm olmazdı bu memlekette" diyerek tepki gösterdi.

ÜÇ KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

Hayatını kaybeden 8 kişiden 3'ü toprağa verildi. Hopa'ya bağlı Yoldere köyünde aynı evde hayatını kaybeden Ünsal Gedik (41) oğlu lise öğrencisi Erdal Eren Gedik (17) ve eltisi Emniyet Gedik (55), Aşağı Mahalle Camii'nde öğle namazı öncesi kılınan cenaze namazı sonrası aile mezarlığına defnedildi.

Ünsal Gedik'in oğlu ile birlikte Gebze'de ikamet ettiği, çay hasadı ve tatil için köye geldiği belirtildi. Hopalılar, köylüler ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının iştirak ettiği cenaze namazına bölgede bulunan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İzmir Milletvekili Ali Yiğit ve Bursa Milletvekili Erkan Aydın da katıldı.

Lazca ağıtların yakıldığı cenazeye ilçeye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katılmadı.

Bu arada, hayatını kaybeden 3 kişinin daha ikindi namazına müteakiben toprağa verilmesi bekleniyor. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş