DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hollanda'da Türk camisine tehdit mektubu

Hollanda'da Türk camisine tehdit mektubu

23.06.2015 12:57:26
Hollanda'nın Limburg eyaletine bağlı Roermond kentindeki Hollanda Diyanet Vakfı'na (HDV) ait Fatih Camisi'ne kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tehdit mektubu gönderildiği bildirildi.

Vakfın Fatih Camisi Şube Dernek Başkanı Nevruz Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta postayla gönderilen mektupta camiye saldırı tehdidinin yer aldığını söyledi.

Elle yazılan ve nereden gönderildiği bilinmeyen mektupla ilgili şikayette bulunduklarını kaydeden Özcan, şöyle konuştu:

"Mektupta açıkça 'Müslümanlar olarak ait olduğunuz yere dönün, hafta sonunda saldırı düzenleyeceğiz' ifadeleri yer alıyor. Mektubu, kim ya da kimlerce gönderildiğinin tespit edilebilmesi için polise teslim ettik. Polisten gelecek sonucu bekliyoruz."

Saldırı tehdidi nedeniyle polisin birkaç gün özellikle namaz vakitlerinde cami çevresinde ek güvenlik önlemi aldığını anlatan Özcan, kentin belediye başkanının da arayarak üzüntüsünü bildirdiğini ifade etti.

Daha önce herhangi bir tehdide maruz kalmadıklarına dikkati çeken Özcan, "Cami cemaatinde çok şükür herhangi bir huzursuzluk yok. Güvenlik önlemlerimiz vardı, bundan böyle daha hassas davranacağız. Umarım en yakın zamanda olay açıklığa kavuşur ve tehdidi yapanlar bulunup adalete teslim edilir" dedi.

Özcan, Hollanda'nın Almanya sınırına yakın, 2 bin 400 Türk'ün yaşadığı Roermond'da Türk toplumuna ait tek cami bulunduğunu dile getirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selman ammar

Muharrem ayının başlaması her ne kadar Hicretin başlangıcı olarak bilinse de, islam tarihinde en büyük nusubet olan Peygamberimiz(saas) in ciğerparesi biricik evladı İmam Huseyn(as) ve 71 yaranının şehid düştüğü, Peygamber kızlarının gelinlerinin çocuklarının Yezid melununa esir düştüğü ve tarihin hiçbir yerinde eşine rastlanmayan hakaret ve işkencelere maruz bırakıldığı bir MATEM ayıdır MUHARREM.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş