DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hollanda'da sığınmacılar için yapılan harcamalar

Hollanda'da sığınmacılar için yapılan harcamalar

7 Yıl Önce
2015-06-02 18:36:49
Hollanda'da geçen sene sığınmacılar için yaklaşık 860 milyon avro harcandığı bildirildi.

Güvenlik ve Adalet Bakanlığı, aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) geçen sene sığınmacılar için yapılan harcamalarla ilgili soru önergesini yanıtladı. Sığınmacılar için 2014 yılında 860 milyon avro harcandığı bilgisini veren bakanlık yaptığı açıklamada, söz konusu bütçenin 485 milyon avrosunun barınma masraflarının karşılanmasında kullanıldığını bildirdi.

İltica taleplerine bakan Göç ve Yabancılar Dairesi'ne geçen sene 197 milyon avronun verildiğine değinilen açıklamada, sığınmacıların çocuklarının eğitimi için ise 56 milyon avronun harcandığı kaydedildi.

Öte yandan son dönemlerde göç politikaları sertleşmesine karşın Hollanda'ya geçen sene gelen sığınmacı sayısında büyük artış yaşandı.

Merkezi İstatistik Bürosu (CBS) verilerine göre, 2014 yılında iltica talebinde bulunanların sayısı 2013'e göre yüzde 66 artarak yaklaşık 24 bine çıktı.

İstatistik bürosuna göre sığınma talebinde bulunanların yaklaşık yüzde 50'si Suriye ve Filistinlilerden, 4 bin kadarı ise Eritre kökenlilerden oluşuyor.

Sığınmacı sayısının azaltılması için çaba harcayan hükümet, sınır kontrollerinin arttırılması dahil bazı önlemler üzerinde çalışıldığını açıklamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

efkâr

Ne özerklik ne federasyon öyle mi? Peki biz de soralım Kürtler niye destek versin size... Hiç bir hak tanimiyorsunuz sonra destek verin.... adama ha...tir derler. Kürtler sizinle de nasıl mücadele edeceklerini bilirler...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş