DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hizmet alamadığını öne süren mahalleli belediyeye tepkili

Hizmet alamadığını öne süren mahalleli belediyeye tepkili

7 Yıl Önce
2015-06-02 13:31:05
Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Büyükşehir Yasası ile belde statüsünden mahalleye dönüştürülen Gürbüz'de yaşayanlar, yeteri kadar hizmet alamadıkları gerekçesiyle belediyeye tepki gösterdi.

Mahalle muhtarı Mehmet Gögercin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükşehir Yasası'nın ardından hizmet anlamında sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Gögercin, 6 bin nüfuslu mahallenin her tarafında çöp birikmesine rağmen belediyeye ait çöp aracının sadece haftada iki kez ana caddedeki çöpleri topladığını belirterek, şunları söyledi:

"Burada eksik hizmet yapılıyor. Belde statüsündeyken belediyemizin araçları vardı, bizden alındı. Şu an tek bir araç var. O da birkaç günde bir gelip sadece bir caddeyi topluyor. Biz bu aracın sürekli burada olmasını istiyoruz. Belediye yetkilileri ile görüşüyoruz, sorunlarımızı dile getiriyoruz ama bizi kimse dikkate almıyor. Dikkate alınmamasının sebebi, Gürbüz halkının yüzde 90'ının AK Partili olduğundan kaynaklandığını tahmin ediyoruz. AK Parti'nin burada oy oranı fazla olduğu için bir nevi cezalandırılıyoruz."

- "Mahallenin altyapı sorunu mevcut"

Mahalle sakinlerinden Heybet Kaya da belediye hizmetlerinde siyasi parti ayrımı yapıldığını iddia etti.

AK Partili oldukları için hizmetlerden mahrum bırakıldıklarını savunan Kaya, "Belediyemizi buradan kaldırdılar, ilçeye bağladılar. Biz burada herhangi bir hizmet görmüyoruz. Gidip şikayette bulunsak da AK Partili olduğumuz için herhangi bir hizmet yapmıyorlar. Milletvekillerimiz buna bir el atsınlar. Gürbüz'ü eğer geri getirmiyorsa da ilçeye dönüştürsünler" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Şah İsmail Kaya da "Çöplerimiz toplanılmıyor, hizmet edilmiyor. Yeniden beldeye dönüştürülmesini istiyoruz. Bu beldeden AK Parti çıktığı için bize hizmet gelmiyor. Millet isyan ediyor. Büyüklere sesleniyoruz, buna bir çare bulsunlar" diye konuştu.

- "Eksiklerimiz olabilir biz bunu da telafi ederiz"

Hani Belediye Başkanı Abdurrahman Zorlu ise hizmette ayrım yapmadıklarını, daha önce belde olarak yapılan bütün faaliyetlere devam ettiklerini söyledi.

Ana cadde ve ara sokaklarda çöp konteyneri sayısını arttırdıklarını belirten Zorlu, "Hayvan gübreleri birikiyor, haftalık olarak atıyoruz. Bunun dışında rutin bütün hizmetlerimiz fazlasıyla devam ediyor. Tabii ki bazen diğer yerlere araç lazım olabiliyor. Başka yerlere aktarabiliyoruz, orayı ihmal etmiyoruz. Eksiklerimiz olabilir, biz bunu da telafi ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

isa gülli

söyleyene değil söyletene bak . rabbim sen ne büyüksünnnnnnnnnnnnnnn.şer ittifakını birbirine düşürdün şükürler olsun rabbim

Görüş Bildir Bizimle Paylaş