DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hizbullah saldırdı, Fetih ordusu püskürttü

Kusayr, Lübnan Hizbullahı'nın Kalemun'da yeni bölgeleri ele geçirmek için düzenlediği saldırıların Fetih ordusu tarafından püskürtüldüğünü söyledi.

7 Yıl Önce
2015-06-12 14:20:06

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) Kalemun Sözcüsü Ahmed el-Kusayr, Lübnan Hizbullahı'nın Kalemun'da yeni bölgeleri ele geçirmek için düzenlediği saldırıların Fetih ordusu tarafından püskürtüldüğünü söyledi.

Kusayr, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Hizbullah militanları Suriye-Lübnan sınırındaki Kalemun dağı eteklerinde yeni noktaları ele geçirmek için saldırı düzenleyerek ilerlemeye çalıştı. Fetih Ordusu'na bağlı birliklerimiz bu saldırıları püskürterek hafif silah ve mühimmat ele geçirdi. Olayda 2 Hizbullah militanı öldürüldü" ifadelerini kullandı.

Ahmed, Hizbullah'ın iki yıldan bu yana kontrolünde tuttuğu Kusayr bölgesinde de günlerdir Hizbullah ile terör örgütü IŞİD arasında çatışmaların devam ettiğini belirtti.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah geçen çarşamba günü yaptığı açıklamada, savaşçılarının Kalamun bölgesinde silahlı muhalif gruplara karşı önemli başarılar elde ettiğini, Lübnan'ın Arsal kenti sınırındaki bölgede ise ilerleme kat ettiklerini söylemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Uğur

Bu şehidler geldikçe akp işi zor

Görüş Bildir Bizimle Paylaş