SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Hizbullah lideri Nasrallah: İsrail, bu yaz savaş başlatabilir

Hizbullah lideri Nasrallah: İsrail, bu yaz savaş başlatabilir

Hizbullah lideri Nasrallah, bölgesel liderlerle yaptığı toplantıda, ‘İsrail’in bu yaz, Lübnan’a savaş başlatabileceği’ duyumlarını aldıklarını belirterek, halktan hazırlıklı olunmasını istedi.

Hizbullah lideri Nasrallah: İsrail, bu yaz savaş başlatabilir
21.4.2019 18:01:55

Ürdün'ün en kökle gazetelerinden Al-Rai, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın, İsrail ile bir sonraki savaşın tarihini belirlediğini söyledi.

“SAVAŞ GELECEK YAZ
PATLAK VEREBİLİR”

Hizbullah lideri Nasrallah, Lübnan'da bölgesel liderlerle yapılan özel bir toplantıda, savaşın gelecek yaz patlak vereceğini, bu yüzden halkını bilgilendirmek istediğini söyledi.
Nasrallah sözlerini şöyle sürdürdü:
“Uzun zamandır aranızda olmayabilirim ve beni ilk sıranın liderleriyle öldürebilir, bu yüzden İsrail'in liderleri öldürmekte başarılı olması mümkündür; ancak bu Hizbullah'ın sonu anlamına gelmez. "

‘İSRAİL, 2006 SAVAŞINDAKİ
GİBİ ŞAŞIRTABİLİR,

Gazeteye göre, Nasrallah konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İsrail'in, 2006'daki savaşı gibi, herkesi şaşırtmaya çalıştığına dair birçok işaret var. Ancak Netanyahu, Olmert'in tereddütüne benzemiyor ve İsrail'in 2008'de Gazze'de yaptığı gibi, bir sonraki tehdidi ortadan kaldırmak için 2019'da da aynı şeyi yapması muhtemel. Bu nedenle Lübnan halkının tüm ihtimallere hazırlanmaları gerekiyor. ”

Lübnan'ın en köklü gazetelerinden En Nahar ise, Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah'a atfedilen haberin gerçeklerle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR