DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hizbullah'a Şam'da bir darbe daha: 33 ölü

Suriye'de Esed rejimi ile ittifak yapan Lübnan Hizbullah örgütü, Şam'da muhaliflerle girdiği çatışmada 33 militanını yitirdi...

7 Yıl Önce
2015-05-09 05:10:06

IslahHaber.com'un haberine göre; Hizbullah'ın Kalamoun'da, muhaliflere karşı balşattığı savaşta herhangi bir ilerleme sağlayamadı, tüm teşebbüsleri başarısızlıkla sonuçlanan Hizbullah'ın, bölgede başlatmış olduğu saldırılarda kayıp veriyor.

Şam Kalamoun bölgesinde, Hizbullah milisleri ile muhalifler arasında yaşanan çatışmada, aralarında İmad Mugniye'nin kuzeni Mervan Mugniye'nin de bulunduğu 33 Hizbullah militanı öldürüldü. Mervan Mugniye'nin, Suriye'de Hizbullah'ın özel birlikler komutanı olarak görev yapıyordu.

Öte yandan muhalif gruplara yakınlığı ile bilinen Orient TV, Beyrut guneyindeki Rasulu Azam hastanesine 30'dan fazla Hizbullah militanı cenazesi geldiğini rapor etti.

Fetih Ordusu Kalamun'da toplam 60 Hizbullah militanın öldürüldüğünü duyururken, kendilerinin 3 şehit ve 2 yaralı verdiklerini açıkladı.

Suriye'den gelen haberlerde, bu hafta içerisinde Hizbullah, Kalamoun'da 6 komutanını, Beşar Esed ise 5 generalini kaybetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

atari memet

'Resulallah'ın Hz. Ebubekir'e verdiği teminattır, Akif'in 'korkması'.' Ne güzel bir tesbit bu böyle..

Çiçek

Hizbullahın yaptıklarını cok iyi öğrendi bu memleket evlatları, ALLAH onları parçalasın çünkü onlar Yahudilere düşman gibi görünen ama aslında Yahudi devletinin garantörleridir garantörleri esadtla beraber

Görüş Bildir Bizimle Paylaş