DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hindistan'dan Pakistan'a saldırı: 6 ölü!

Hindistan, Cammu Keşmir bölgesine havan topu ile saldırdı. Saldırı sonucunda 6 kişi öldü.

5 Yıl Önce
2017-09-22 11:42:42

Hindistan ve Pakistan arasındaki tartışmalı bölge Cammu Keşmir'de Hint ordusu saldırı düzenledi. Bölgeyi havan topu ile vuran Hindistan, 6 sivilin ölümüne sebep oldu.

Pakistan Ordu Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada, sınırdaki Çappar, Harpal ve Çarva mıntıkalarını hedef alan saldırıda 4'ü kadın 6 kişinin öldüğü, 26 kişinin yaralandığı belirtildi. Yaralanandan 15'inin kadın, 5'inin çocuk olduğu ifade edildi. Açıklamada, Pakistan güvenlik güçlerinin saldırıya karşılık verdiği kaydedildi.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ BÖLGE: KEŞMİR

Himalayalar'da Hindistan, Pakistan arasında, Müslüman nüfusun yoğun yaşadığı bir bölge olan Keşmir, iki ülkenin İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947'den bu yana egemenlik tartışmalarına konu oluyor. Pakistan kontrolündeki Azad Keşmir ile Hindistan kontrolündeki Cammu Keşmir bölgelerini ayıran kontrol hattında zaman zaman taraflar arasında çatışmalar çıkıyor. Taraflar birbirlerini 2003 tarihli ateşkes anlaşmasını ihlal etmekle suçluyor.

Hindistan ve Pakistan arasında, İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947'den bu yana tartışma konusu olan Cammu Keşmir'de yaşanan şiddet olaylarında 70 bin kişi hayatını kaybetti. Cammu Keşmir'deki Müslüman direniş grupları, 1989'dan bu yana bağımsızlık ya da Pakistan'a bağlanmak için eylem yapıyor.

  .

YORUMLAR (1)

Bu ingilizler kadar sırtlan bi millet daha yoktur... olamaz da ... ermeniler boşuna uğraşmasın sırtlanlıkta yarışmak için !!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş