DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

BURSA

20:16

04:02
20:16
SAHUR
İFTAR

ANKARA

20:00

03:48
20:00
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:43

03:32
19:43
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
19:27
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:16
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

ANKARA

20:00

03:48
SAHUR
20:00
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
SAHUR
19:27
İFTAR

Hilal Kaplan: Ertuğrul Özkök, sen busun!

Hilal Kaplan, Ertuğrul Özkök'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yazdığı iddia edilen yazısını eleştirdi...

04.09.2015 04:58:07

Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, bugünkü "Ertuğrul Özkök, sen busun!" başlıklı yazısında Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'na yönelik yazdığı iddia edilen yazıya sert tepki gösterdi. İnsanlıklarının kıyıya vurduğunu uzun zamandır bildiğimiz bu isimlerden birisi kuşkusuz Ertuğrul Özkök, ifadesini kullanan Kaplan, "Esed'i 'laik karakteri'nden ve başı açık karısı Esma'dan ötürü kayırmak için her yolu deneyen Özkök, daha bir ay önce 'Esad'ın nesini beğenmediniz?' diye bir yazı yazdı ve suçun Esed'de değil; bu katil diktatörle dünyanın çoğunluğu gibi bağını kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümette olduğundan bahsedebildi." dedi.

İşte Hilal Kaplan'ın yazısından bir bölüm:

29 Nisan 2011. Suriye'nin Der'a kentinde küçük bir grup protestocu toplanmıştı. Rejim polisi göstericilere ateş açtı. Ölenler, yaralananlar, tam bir kaos. Hamza el-Hatip o gün kayboldu. 13 yaşındaki Hamza'yı ailesi bir ay boyunca aradı. Sonra onun cansız bedeni teslim edildi. Babası oğlunun naaşını örten battaniyeyi kaldırdığında aklını yitirmenin eşiğine geldi.

Hamza'nın boynu kırılmış, yüzüne, ayaklarına, dirseklerine ve dizlerine elektrik verilmiş, kolları kurşunlanmış, her yerini kaplayan morluklardan anlaşılan feci biçimde dövülmüş ve cinsel organı kesilmişti! Hamza, Ağustos 2011'e kadar barışçıl gösterilerde ısrar eden Suriye halkının haklı mücadelesinin sembolü oldu.

O günden bu yana, Esed yaklaşık 300.000 kişinin ölümünden sorumlu tutulan, halkını katletmek için SCUD füzelerinden varil bombalarına kadar her yolu denemiş olan, her gün bebek ve kadınların da içinde olduğu onlarca sivili öldüren cani bir diktatör. Esed, sadece bu ağustosta 1964 kişiyi öldürmüş. Bunların 222'si ise bebek! Suriyeli bebekleri sahillere vurunca görenler, varil bombaları altında paramparça olduklarında sessiz kaldıkları için de suçludurlar. Esed'in caniliğini her fırsatta arka plana atmak için çabalayan yazar ve siyasetçi tayfası bu noktada başı çekmekteler.

İnsanlıklarının kıyıya vurduğunu uzun zamandır bildiğimiz bu isimlerden birisi kuşkusuz Ertuğrul Özkök. Esed'i 'laik karakteri'nden ve başı açık karısı Esma'dan ötürü kayırmak için her yolu deneyen Özkök, daha bir ay önce 'Esad'ın nesini beğenmediniz?' diye bir yazı yazdı ve suçun Esed'de değil; bu katil diktatörle dünyanın çoğunluğu gibi bağını kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümette olduğundan bahsedebildi.

Yine Özkök, Doğu Guta'da, Esed güçlerinin yaptığı kesinleşen ve bir gecede 1500 kişiyi öldüren kimyasal saldırı hakkında dünyayı bilgilendiren hükümeti "kimyasal silahın, rejim güçleri tarafından atıldığını gösteren, kaynağı belli olmayan bir teknik analizi dünyaya satmaya çalışıyordu" diyerek karalayabilmişti. Esed'in kendi PR'cılarının bile göze alamayacağı bir kösele suratlılık bu. Ama durun daha bitmedi.

Aynı Özkök kalkmış, Şam'daki evlerini terk ederek, Esed zulmünden Avrupa'ya sığınmak için bindikleri bot ters dönünce hayatını kaybeden ve Bodrum sahiline vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin ölümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'katil' ilan etmiş.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan hakan

Ertuğrul ÖZKÖK e sormazlarmı senin iraden kimin ellinde aydın doğan YARAN yapmaktan ise kendi özgür iradeni köşene yansıtırsan o zaman duyarlar oysaki sen kalkmış TÜRKİYE CUMHURİYETİ NİN İLK KEZ HALK TARAFINDAN SEÇİLMİŞ BİR CUMHURBAŞAKNI NI dışarıya terör yandaşıymış gibi lanse etmeye çalışıyorsunuz bunun tek bir sebebi var O DA ŞUDUR BU ÜLKE SEÇİLMİŞ DEĞİL ATANMIŞ DEVLET ADAMI İSTİYORSUNUZ Kİ AYDIN DOĞAN MAŞASI GİBİ HANİ BİR ZAMANLAR BU ÜLKEDE BAŞBAKAN OLAN MESUT YILMAZ I PİCAMASIYLA KAPISINDA KARŞILAYAN AŞAĞILIK KOMPLEKSİNE SAHİP AYDIN DOĞAN VARYA SEN ONU KAPICISI GİBİ BİR YAZARSIN

medeni

Suriyeli muhalifler ile esed arasında devam eden savaş sonucu en az 500 bin insan hayatını kaybetti ama yine de görüşme yapıyorlar.Burda türkiye için alınacak dersler var,kürt sorununda eninde sonunda görüşme ve müzakere olmak zorunda ve olacak ta,sadece bu işin uzaması kaprisli yöneticilerimizden dolayı daha fazla insan yaşamını yitirebilir.Çok yazık....

M

Dünya bu. Habil ile Kabil'in mücadelesi devam ediyor. Kabil kendini hep hakli gördü. anlatamazsin. ancak Habil güçlü olurda, KAbile engel olur, onada kendinede iyilik yapar, o zaman zulum biter. Ama Kabil için esas zulüm odur. NAsil olurda Habil KAbil'le ayni refahi felahi yasar, nasil olurda ayni nimetleri tadar? ... Özkök ile Tayyip arasindaki fark bu. Hatta, özkök derken bunun yanina, sadece tc'ye baksan : siyasi partilerin tamami, Akparti hariç, sapik din adamlarinin çogu, basta FG gelmek üzre, hepsi bir arada. Tayyip kendi kurdugu parti ile yalniz vede halkin çogunlugu ile : Yalniz. ?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan