SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Hikayeler için yeni özellik geliyor

En popüler sosyal medya uygulaması Instagram, sürekli olarak yeni özellikleriyle kullanıcı deneyimini üst seviyelere çıkarıyor. Video içeriklerin süresini uzatacağını açıklayan Instagram, şimdi de çok kullanılan Hikayeler bölümü için yeni bir özelliği duyurdu.

Hikayeler için yeni özellik geliyor
11.6.2018 10:41:37

Instagram Hikayeler bölümünde birden fazla video ve resim aynı anda paylaşma, gönderiyi Hikaye olarak paylaşma gibi özellikler kısa süre önce yayınlandı. Şimdi de kullanıcılar etiketlendiği hikayeleri tekrar hikaye olarak paylaşabilecek. Bu güncelleme yapılmadan önce ekran görüntüsünü alarak yeni bir hikaye paylaşılabiliyordu. Ancak duyurulan özellik sayesinde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde paylaşım yapılabilecek.

HİKAYELERDE ETİKETE BİLDİRİM ÖZELLİĞİ

Sosyal medya kullanıcıları, bundan böyle etiketlendikleri hikayeler için yeni bir bildirim alacak. Bu bildirimde “Bunu Hikayenize Ekleyin” menüsünü görecek ve bu menüyü tıklayan kullanıcı metin, çıkartma ve yeni hikayeyi ayarlayıp düzenleyebileceği bir önizleme ekranına gidecek. Ayrıca kullanıcılar yeniden paylaştıkları bu hikayelerde, hikayenin orijinal sahibini de etiketleyebilecek.

Android ve iOS kullanıcıları bu özelliğe, bir sonraki uygulama güncellemesinden sonra sahip olabilecek. Instagram‘ın güncellemelerini kaçırmamak için kullanıcılar sık sık uygulama marketlerini takip etmenizi öneriyoruz.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR