DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Her gün 250 metre tünel yapılıyor'

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Türkiye'de her gün 250 metre tünel yapıldığını belirtti.

7 Yıl Önce
2015-06-01 09:03:07

İHA'da yer alan habere göre, Türkiye'de tünel inşaatlarının bölünmüş ve yüksek standartlı yolların yapılmasıyla birlikte sayısı oldukça arttığını kaydeden Turhan, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 2003 yılına kadar Türkiye'de 87 adet 50 kilometre uzunluğunda tünel yapıldığını fakat şuanda 222 kilometre uzunluğunda 207 adet tünel bulunduğunu belirtti. Bunların hizmete açılmış olanların sayısı olduğunu dile getiren Turhan, şuanda ülke genelinde yapım çalışması devam eden tünel çalışmalarının toplam uzunluğunun 287 kilometre olduğunu belirterek “Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl içerisinde 100 kilometrenin üzerinde tüneli hizmete almayı düşünüyoruz. Yani çalışma yaptıklarımızdan yüzde 30'unu hizmete almayı düşünüyoruz” dedi.

Turhan, Türkiye'de karayolu üzerinde günde 250 metre tünel yapıldığını ifade ederek, “Bunu 365 ile çarptığınızda ne kadar bir tünel yapıldığını, bu tünellerin de yüksek maliyetli yapılar olduğunun bilinmesi lazım. Bu konuda bize her türlü desteği ve kaynağı sağlayan hükümetimize, onun yöneticilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ABDULLAH BURAK

İran mezhepçi.Aslında İran Mezhebçilikden de öte eski Pers İmparatorluğunu yenide kurma çabasında. Hz. Ömer (radıyallahu anh) tan bundan dolayı nefret ederler. Bu niyetlerini gizliyorlar.Ama nasıl Suriye hadisesinde İran'ın bir masum görünümlü ama vicdansız bir zalim olduğu otaya çıktı, onun eski Pers imparatorluğuna dönüşü hususunda gerçek niyetlerinin bu olduğu ortaya net çıkacak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş