DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hedefine hayalinden de önce ulaştı

Hedefine hayalinden de önce ulaştı

29.05.2015 11:13:04
BASİR GÜLÜM - Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2015 faaliyet programında yer alan Olimpik Baraj Salon Yarışmaları'nda 60 metre engellide 7,93'lük dereceyle Türkiye rekoru kıran atlet Mikdat Sevler, hayal ettiğinden daha kısa sürede böyle bir başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

İstanbul'da düzenlenen ve 38 ilden 303 sporcunun katıldığı Salon Olimpik Baraj Yarışmaları'nda Mersin MESKİ sporcusu atlet Mikdat Sevler, 60 metre engelli yarışında üst üste iki rekor birden kırdı.

Elemelerde 60 metre engelli seçmelerinde 8,03 koşarak alanında Türkiye rekorunu eline geçiren Mikdat Sevler, finalde 7,93'lük dereceyle bu rekorunu geliştirdi.

Geçen hafta Mersin'de düzenlenen Salon Olimpik Baraj Yarışmaları'na da katılan Sevler, burada 110 metre engelli yarışmasında ise 14,67'lik dereceyle birinciliği elde etti.

Sevler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, spor yapmayı çok sevdiğini ve atletizme beden öğretmeninin teşvik etmesi üzerine başladığını söyledi.

Atletizmdeki ilk hedefinin Türkiye rekoru kırmak olduğunu ifade eden Sevler, "Bu hedefe uzun yıllar sonrası ulaşabileceğimi düşünüyordum. Hedefime 3 yıl gibi kısa bir sürede ulaşabileceğime kendim de inanmıyordum. Ama çalıştım, çabaladım ve başardım" dedi.

Bundan sonraki süreçte daha büyük hayallerin peşinden koşacağını anlatan Sevler, "Başarılı bir spor hayatı geçirmek için çalışmalarıma azimle devam edeceğim. En büyük hedefim olimpiyatlara katılarak finalde koşmak. İnşallah bu hedefim bir gün gerçek olacak" diye konuştu.

Sevler, 110 merte engelli koşuda 12,80'lik derecesiyle dünya rekorunun sahibi olan ABD'li atlet Aries Merritt'i kendisine örnek aldığını, ileride Merritt gibi dünya şampiyonu unvanına sahip olmak istediğini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş