DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP ve DBP’li 15 kişi PKK'dan tutuklandı

Gaziantep’te yapılan PKK/KCK’ya yönelik operasyonda, HDP ve DBP’li yöneticilerin de bulunduğu 15 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 Yıl Önce
2017-02-25 12:46:37

Gaziantep'te İl Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele şubesi ekiplerinin PKK/KCK'ya eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, PKK adına milislik, işbirlikçilik yapan, örgütsel toplantı organize ederek, katılımcıları kitleyi kanunsuz gösteri ve şiddet eylemlerine yönlendirmeye çalışan, sosyal medya üzerinden terör örgütünün propagandasını yaparak, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, devlet büyüklerine, kurumlara ve güvenlik güçlerine hakaret eden, asılsız suçlamalarda bulunanlara yönelik operasyon düzenledi.

Operasyonda, aralarında HDP ile DBP'nin Gaziantep il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 26 kişi, ifadelerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edildi. Şahıslardan 15'i çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderilirken, 7'si hakkında adli kontrol kararı verildi. Zanlılardan 4 kişi de serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda ise 7 adet pompalı ve otomatik av tüfeği ile dijital veri depolayıcı materyaller, PKK/KCK'nın içerikli dokümanlar, örgütü simgeleyen bez parçaları ele geçirildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş