DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'nin şehit iddiası asılsız çıktı

PKK Dağlıca'da askeri konvoyun geçişi sırasında el yapımı patlayıcıları patlatmasıyla 16 asker hayatını kaybetti.

07.09.2015 20:45:31

Dün akşam saatlerinde gelen haberlerin ardından, hayatını kaybeden asker sayısının TSK tarafından açıklanmaması ve çatışmaların devam etmesi nedeniyle tüm gün boyunca bir çok haber dolaştı.

HDP'li 200 kişilik bir grup bugün Yüksekova'dan yola çıkarak Dağlıca bölgesine, PKK'lıların cesetlerini toplamaya gitti. Ancak heyetin, "PKK'nın elinde bulunan şehit cenazelerini almaya gittiği" yönünde haberler öne sürüldü. 

 DAVUTOĞLU AÇIKLADI: BÖLGE KONTROL ALTINA ALINDI

Diğer taraftan Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamada bölgenin kontrol altına alındığını duyurdu, hayatını kaybeden asker sayısının 1 gün sonra açıklanmasını da askerlere ulaşılamaması olarak ifade etti:

"Çatışmaların ardından bölge kontrol altına alınmış, şehit düşen kahraman arkadaşlarımıza ulaşılmış ve tahliye edilmiştir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

aslanım davutoğlu

davutoğlu sonuna kadar doğru söylüyor. kesinlikle haklı. adama fetö iftirası atmayın. bu kadar basit olmayın. o zamanın haberlerinde tayyip erdoğan bile o durumu kabullenmişti. şimdi yollar ayrıldı adama çamur atmak çok kolay oldu. zaten bu olumsuz sistemleşmiş ahlak yüzünden başkanlık gelmeyecektir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş