DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'nin Samsun mitingindeki gerginlik

HDP'nin Samsun mitingindeki gerginlik

7 Yıl Önce
2015-06-01 09:56:05
HDP'nin Samsun mitingindeki gerginlikle ilgili gözaltına alınan 37 kişi serbest bırakıldı.

Mitingdeki taşkınlığın ardından "Seçim Kanunu'na muhalefet, devlet ve kamu malına zarar vermek, görevli memura mukavemet ve yaralama" suçlarından gözaltına alınan şüphelilerin Samsun Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

37 şüpheli, cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Dün, HDP'nin Cumhuriyet Meydanı'ndaki Samsun mitinginde alana girerek Türk bayrağı asmak isteyen gruba polis müdahale etmişti. Uyarılara rağmen dağılmayan ve alandan çıkan parti aracıyla mitinge katılanların bulunduğu servis araçlarını taşlayan gruba TOMA ve biber gazıyla müdahale edilmişti. Olaylarda 4'ü emniyet mensubu olmak üzere 11 kişi yaralanmış, 37 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ERDEM

İçimizden geçenlere tercüman olmuş hocam,biz iranı ve hizbullahı(gerçek olamaz-gerçek hizbullah haktan ve adaletten yana olur) direnişin kalesi dünya müstekbirlerine kafa tutan yapılar olarak bilirdik,suriye bunların iç yüzünü ortaya çıkardı,islami hassasiyetler devrimin ilk yıllarında kaldı,dini liderleri bile insan olarak çoluk çocuk sivillerin ölümüne kayıtsızdır,çok karmaşık ilişkiler ağı var,sanki besin ağı ,kimin kiminle ittifak kurduğu görüldüğünde akıllar bunu kabul etmekte sınırlarını zorluyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş