DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'nin Erzurum mitingi öncesi gerginlik

HDP'nin Erzurum mitingi öncesi gerginlik

7 Yıl Önce
2015-06-04 11:28:50
HDP'nin Erzurum'da miting yapacağı alana girmeye çalışan ve bazı araçlara taşlarla saldıran gruba polis müdahalede bulundu.

İstasyon Meydanı'ndaki miting alanına giden 25 PA 894 plakalı panelvandaki iki kişi, Sanayi Kavşağı'nda terör örgütü lehine slogan atarak, bölücü terör örgütünün sözde bayrağıyla HDP bayrağı açtı.

Olaya tepki gösteren sanayideki bir grup esnaf, araca taş ve sopalarla saldırdı ve üzerinde bulunan bayrakları sökerek yaktı.

Araçtaki 2 kişi, polis tarafından bölgeden uzaklaştırıldı, müdahale sırasında biri polis 3 kişi yaralandı. HDP'lilerin bulunduğu diğer araçtaki bayrakları yakmak isteyen gruba da müdahale edildi.

Bu arada, Migros Kavşağı mevkisinde de Türk bayrakları taşıyan grup slogan atarak, miting alanına girmeye çalıştı. Bariyerleri aşmaya çalışan gruptakileri polis, TOMA ile su sıkarak engellemeye çalıştı.

Bariyerleri yıkan grubu, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk eylemlerine son vermeleri için ikna etmeye çalıştı. Uyarılara rağmen bariyerleri aşarak, miting alanına girmeye çalışanlara polis, biber gazı sıktı.

Miting alanına çıkan Tortum Yolu, Libya ve 100. Yıl caddelerinde de zaman zaman gerginlik yaşandı.

Polis, grupları dağıtmaya çalışıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

emre

Medreseyi yusufiye...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş