DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'nin Ankara mitingi

HDP'nin Ankara mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-30 18:05:52
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "8 Haziran sabahına bu meydanlarda özgürleşenler ve sandıklarda yeni bir geleceği inşa edenler kazanacak" dedi.

Yüksekdağ, partisince Kolej Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingde yaptığı konuşmada, "barajı savunan ve geleceğini bu baskıcı baraja bağlayan" AK Parti hükümetine, barajın enkazını vereceklerini iddia etti.

Bugün İstanbul ve Ankara'da HDP'nin miting yaptığını hatırlatan Yüksekdağ, Türkiye halklarının hiçbir barajı ve engeli tanımadığını ilan ettiğini, 7 Haziran günü alanları doldurarak zaferlerini ilan edeceklerini ileri sürdü.

Yüksekdağ, hiçbir yasağı tanımadıklarını belirterek, "Bütün yasaklara rağmen halklarımızın fiili, meşru haklarının peşinden gittik ama artık kendi meclisimizde, kendi sokaklarımızda, kendi topraklarımızda özgürce dolaşabileceğimiz, özgürce yaşayabileceğimiz bir düzen istiyoruz" ifadesini kullandı.

Ankara'yı otoriter, diktatör, baskıcı iktidarlarla anılmaktan kurtaracaklarını söyleyen Yüksekdağ, demokratik bir siyaset ve siyasi yaşamı inşa edeceklerini dile getirdi.

Yüksekdağ, siyasi iktidarın her zaman direnenlerden ve alternatif arayanlardan korktuğunu öne sürerek, bunu en iyi Ankaralıların bildiğini ifade etti. 7 Haziran'ın Türkiye için büyük bir seçim olacağını vurgulayan Yüksekdağ, "Bu seçimlerin kazananı ve kaybedeni olacak. Halkların Demokratik Parti'sini baraj altına itmek isteyenler mi kazanacak? Yoksa 'seni başkan yaptırmayacağız' diyenler mi? 8 Haziran sabahına bu meydanlarda özgürleşenler ve sandıklarda yeni bir geleceği inşa edenler kazanacak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş