DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'liler kefenle yürüdü

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde aralarında Belediye Başkanı DBP’li Muhdi Aslan, HDP ve DBP ilçe başkan ve yöneticileri, kefen giyerek yürüyüyüş yaptı.

7 Yıl Önce
2015-09-08 14:25:49

İdil'de bugün saat 12.00 sıralarında Belediye Başkanı Muhdi Aslan, HDP ve DBP ilçe başkan ve yöneticileri ile bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin de aralarında bulunduğu bir grup, 'Savaşa hayır' ve 'Barışa evet' yazılı temsili kefen giyerek, Hükümet Konağı'na yürüdü. Burada çeşitli sloganlar atan gruptakiler, bir süre yere uzandı.

Okunan basın açıklamasında barış çağrısında bulunan grup üyeleri, çatışmaların durması isteminde bulundu. Yürüyüş ve yere uzanma eylemi sırasında polis TOMA ve zırhlı araçlarla sıkı güvenlik önlemi aldı. Açıklamanın ardından grup üyeleri, sessizce dağıldı.

baris1

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Faik

Özel cevval duruşu ile takdire şayan. Zor zamanda İslamcılar yapamasa da kendi namusunu kurtarıyor.

yeloğlu

Yahu hazır kefenlerini giymişlerken çukur kazıp hemen gömseydiniz ya

Nesrin can

Sizin kaç tane yüzünüz var ey isla düşmanları

İSMAİL

Neden hükümet konağına yürüdünüz Kandile yürüsenize kandil silahları sustursun.

METİN

PKK Sizi Tükürüğü İle Boğar Derken Aklınıza Hiçbirşey Gelmedimi

Mehmet guler

Allah o kefenleri size insallah gercekten giydirir. cunku siz nedediginizi bilmeyen mlkp dhkp c pkk hdp arkasinda gidiyorsunuz allah sizi islah etsin. AMİN

semanur tasdemir

Rabbim nasip etsin iiiiiiiinnnnnnsaaaaaalllllaaaaahhhhhhh ama beyaz yakışmaz kirmizi yakışır

hasan

silahların olduğu ortamda barış konuşmaz silah konuşurpkk yurt dışına çekilsin

Saliha mutlu

Biz sustuk siz kendini bir sey zannettim siz bir gun anladinmi biz 20 yildir gul gibi yavrularimizi size sehit ettik. Daha o yavrularin ne hayelleri vardi. Varsin sizinkiler gebersin SIZ HAKETTINIZ!!!!! Bizimkiler ise SEHIT OLDU BIZ CENNETE SIZ OLDUGUNUZ GIBI CEHENNEME INSALLAAAAAAAAAAAAAAH KATILLERRRRRRRRR!!!!!

mehmet

İslama göre kutsal olan insandır devlet değil..Halkı müslüman olan ulus devletlerin totaliter olmasının tek suçlusu,yöneticiler değildir. Bunun en büyük vebali, devlete kutsallık atfedip “din u devlet” tekerlemesi/tesniyesinde sergilenen geleneksel anlayıştır. Devlete,kutsallık kılıfının geçirildiği gün,İslam tarihinde en büyük sapma başladı ve “adalet yönetimi”, “zulüm yönetimine” dönüştü.Eğer iktidarı, gücü, devleti “halife” ilan ederseniz, toplum “iktidar”ın merkebi olacaktır;eğer toplumu “halife” ederseniz, bu kez tersi olacak, devlet ve iktidar toplumun “merkebi” olacaktır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş