DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

HDP'li Hüda Kaya'nın oğluna gözaltında işkence iddiası

HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad'ın gözaltındayken kaburgasının kırıldığı iddia edildi...

08.11.2016 01:46:05

HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın gözaltına alınan oğlu Muhammed Cihad'ın omurgasının kırıldığı iddia edildi. Hastaneye kaldırılan Muhammed Cihad'ın yatağa kelepçelendiği görüldü.

ODATV.com'da yer alan bilgide, İstanbul Kadıköy'deki protesto sırasında gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad'ın gözaltındayken omurgasının kırıldığı iddia edildi.

HDP'li milletvekillerini tutuklanması ile ilgili İstanbul Kadıköy'de gerçekleştirilen protesto sırasında, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad gözaltına alınmıştı.

Cihad'ın karakolda işkence gördüğü iddia edilirken, HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen Twitter'dan Hüda Kaya ve oğlunun hastanede çekilmiş fotoğrafını Twitter'dan paylaşarak "Bir vekil,basın açıklaması yapmak isterken omurgası kırılıp kelepçeyle yatağa bağlanmış oğlu ile... İleri demokraside siyaset yapın diyorlar" diye yazdı. Öte yandan bazı kaynaklar ise omurgasının değil, kaburgasının kırık olduğunu öne sürdü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

selamet

'İşkenceye sıfır tolerans' bu olsa gerek....

Kemal

bunun gibi vatan hainlerine az bile

şakir

Kim olursa olsun işkence iddaaları araştırılmalı. İkinci husus 28 Şubatta Başörtüsünden dolayı sıkıntı çekmiş, ismi Hüda olan bir kişinin Marksist bir örgüt için, onu siyasi uzantısında vekil olmasını anlayamadım gitti.Allah Islah Etsin... Oğlunun ismi ise Muhammed Cihad yazık çok yazık...

musa tortor

yahu anlamış değilim bitürlü! islami düşünceye sahip ..hemde çocuğunun adı muhammed cihad olan biri nasıl oluyorda dünyalık ikballer uğruna Marksist Leninist bir ideolojiye sahip,islama uzak yada karşı bir partiye emek veriyor..sonrada ahirette Müslümanlarla haşrolmayı düşünmekte.. bu ne yaman çelişki anne.... Müslüman kimin kalabalığını çoğaltmakta ona baksın...burası çok önemli....bilmem izahedebiliyormuyum..

mehmet

HDP li olunca örtülü de olsa yıllarca başörtüsü yasağı için mücadele edilen bir aile de olsa artık öcüdür, düşmandır ve kemikleri kırılmalıdır..İnanılmaz bir 'cadı avı' dönemi yaşıyoruz. Hüda Kaya 3 kızıyla birlikte Kemalist cunta nın örtü yasağına karşı geldikleri için idamla yargılanırken Erdoğan yönetimindeki rejimde polis Hüda Kaya'nın oğlunun kemiklerini kırıyor..BU ülkede en ufak bir umut kırıntısı kalmadı..Tarih bu zülme sessiz kalanların yüzüne tükürecek...

fatma kurekçi

yazıklar olsun çocuklarınızı bile zehirlediniz gün yüzü görmeyin allahın lanetine ugrayın inş

Murat mercan

Bu vatan haini münafıklara az bile

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan