DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3608 ₺

EURO

17,4721 ₺

ALTIN

973,06 ₺

BİST

2.403,83 ₺

HDP'li Baluken: Bunu darbeciler planlamıştı

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP'li vekili vekiller hakkında zorla getirilme kararı alınmasına tepki gösterirken 'Milletvekillerinin polis zoruyla mahkemeye götürülmesi kararı da tam da darbecilerin darbe gecesi planladığı bir eylemdir' dedi.

6 Yıl Önce
2016-09-06 16:07:54

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, “Arkadaşlarımızın başlatmış olduğu açlık grevi Türkiye'deki bütün farklı kimliklerin, halkların, inançların özgürlüğünü de yakından ilgilendiriyor” dedi.

8 vekil hakkında zorla getirme kararı verilmesine değinen Baluken, şöyle devam etti: 

“Milletvekillerinin polis zoruyla mahkemeye götürülmesi kararı da tam da darbecilerin darbe gecesi planladığı bir eylemdir. İşte Erdoğan ve AKP de şimdi talimatla aldırmış oldukları bu kararla kesintisiz bir darbe sürecini devam ettireceğinin işaretlerini, mesajlarını bize veriyor. Milletvekillerimiz hakkındaki bu kararları kimler aldı, KCK operasyonları dediğiniz operasyonları kimler planladı, kimler o iddianameleri hazırladı, kimler o kararı verdi? 

O operasyonu yapan polisler, iddianameyi hazırlayan savcılar ve kararı veren mahkeme heyetlerinin neredeyse tamamı şu anda cezaevinde.

AKP hükümetini de uyarıyoruz. Sakın ola ki milletvekillerimize yönelik bu çılgınca arayışların peşine düşmeyin, önümüzdeki süreç açısından var olan toplumsal gerilimi artırmayın.''

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş