DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'HDP Kürtler'in temsilcisi değil'

Hak ve Özgürlükler Partisi eski Genel Başkanı Kemal Burkay, HDP'nin Kürtlerin temsilcisi olmadığına dikkat çekti.

03.06.2015 23:42:38

Haber 10'un haberine göre; HDP'nin vatandaşlara baskı yaptığını belirten Burkay HDP, Kürtleri aldatmaya çalışıyor' dedi.
Bir dönem Abdullah Öcalan'ın en büyük rakibi olarak bilinen ve PKK'nın ölüm listesinde adı geçen Kemal Burkay, Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'Haber Merkezi' programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HDP'nin Kürt sorunu konusunda bir projesi olmadığını belirten Burkay, "Kürtleri aldatmaya çalışıyorlar. Kürt partisi olduklarını iddia ediyorlar fakat Kürtler için siyasal hiç bir çözüm üretmiyorlar" dedi.

İşte Kemal Burkay'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

"HDP'nin Kürt sorunu konusunda bir projesi yok. Kürtleri aldatmaya çalışıyorlar. Kürt partisi olduklarını iddia ediyorlar fakat Kürtler için siyasal hiç bir çözüm üretmiyorlar. Dağdaki Kürtleri neden indirmeye çalışmıyorlar? PKK'dan herkes şikayetçi onlar neden iş birliği içinde? HDP dürüst olsun, artık insanları kandırmasın. PKK'nın Kürt halkına yapacağı en büyük iyilik, silahların bırakılmasını sağlamak olmalıdır. Kürt sorunu sadece PKK'ya bırakılamayacak kadar ciddi bir meseledir."

HDP, Kürt seçmene baskı yapıyor

"PKK, Doğu ve Güneydoğu'da Kürt seçmenlere baskı yapıyor. PKK-HÜDA PAR ile çatıştı ve bu çatışmada 2 kişi öldürüldü. Bunlar üzücü olaylar ve cereyan etmemesi gerekiyor. Kendilerinin güçlü ve etkili oldukları yerlerde baskı yapmamaları lazım."

HDP barajı aşarsa ne olur?

"HDP'nin barajı aşması kıyamet olmaz. Zaten Meclis'te HDP'nin 30 milletvekili var. HDP'nin Meclis'te vekil sayısı 50 olsa da bir şey değişmez. Bazıları "HDP gelir AK Parti giderse ülkeye huzur' geleceğini iddia ediyor. Böyle bir şey mümkün değil. Demokrasi olursa ülke kurtulur. Mesele Türkiye insanının hayat seviyesinin yükselmesidir. Yani demokratik ve refah içerisinde özgür bir toplum, mesele budur. Yoksa şu kişi gitsin bu kişi gelsin meselesi değil, buna indirgediler. HDP'nin barajı aşmasıyla fazla bir şeyin değişeceğine inanmıyorum. HDP baskıyla iktidar olmak istiyor."

Doğan Medyası HDP'nin hizmetinde

Bazı çevreler, özellikle HDP'nin barajı geçmesini istiyorlar kendileri açısından, Kürtleri çok sevdikleri için değil, yahut da HDP'yi bir parti olarak sevdikleri için değil. Mesela Doğan medyası, şu anda var gücüyle HDP'nin hizmetinde.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet fatih barış

bende sağlık personeli olarak hac sınavına girdim. sınavdan sonra arkadaşlarla bütün soruları ve cevapları yazıp karşılaştırdık. ortalama 80 gibi puan bekliyordum ama sonuç açıklanınca güya ben tc kimlik numaramı kodlamamışım diye değerlendirmeye almamışlar. aradım dilekçen gönder bakarız dediler hala bakıyorlar.BU HDP NIN HİÇ BİR DOĞRU AMELE YOK; SADECE BİR DOĞRU AMALE VAR ODA DİYANETİ KALDIRACAĞIZ DEMELERİDİR. hac ta da torpil oluyorsa batsın diyanet...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş