DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'HDP ile aynı cümlede anılmayı zul sayarız'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, gündemdeki koalisyon seçeneklerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

21.06.2015 15:57:17

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Her şeyden önce kesin olarak bilinmelidir ki partimiz ile bölücülerin siyasi uzantılarının bırakınız aynıkoalisyonda yer almasını, aynı cümle içinde kullanılmasını bile zul sayarız" ifadesini kullandı.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinde milletin son derece net mesajlar verdiğini belirterek, seçim sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin yapılan birtakım analizleri anlamalarının ve kabul etmelerinin mümkün olmadığını kaydetti.

"Her şeyden önce kesin olarak bilinmelidir ki partimiz ile bölücülerin siyasi uzantılarının bırakınız aynı koalisyonda yer almasını, aynı cümle içinde kullanılmasını bile zul sayarız" değerlendirmesini yapan Adan, "bölücülerle" bir araya gelmelerinin, "var olma nedenlerine, ilkelerine ve mücadelesini verdikleri değerlere" ters olduğunuaktardı.

"Habur'da, Oslo'da, Diyarbakır'da, Dolmabahçe'de bölücülerle kol kola kim girmişse onların HDP ile koalisyon yapmasını" isteyen Adan, şöyle devam etti: 

"Kimler bölücübaşını demokrasi havarisi, barış güvercini ilan ettiyse onlar gitsin HDP ile koalisyon yapsın. Eğer HDP barajı geçtiyse bunun yegane nedeni AKP'nin çözüm süreci altında Türkiye'nin kardeşliğine verdiği zarardır. Güneydoğu'daki vatandaşlarımızı bölücü örgütün insafına ve tehditlerine teslim etmiş olmasıdır. AKP, adına çözüm denilen fakat açıkça yıkıma dönüşen bu sürecin mimarı olarak yapıp ettikleriyle yüzleşmelidir."

Celal Adan, 7 Haziran seçimlerinde milletin AK Parti'ye bu sürecin bittiğini açıkça gösterdiğini iddia ederek, "Milletimiz AKP'ye 'kendinle yüzleş' demiştir. Milletimiz AKP'ye 'fabrika ayarlarına dön' demiştir. Milletimiz AKP'ye '17-25 Aralık'la, Yüce Divan'la, Sayın Erdoğan'ın hatalarıyla yüzleş' demiştir. Milletimiz AKP'ye 'yolsuzluk ve talanla' yüzleş demiştir. AKP bu gerçeklerle yüzleşmeden hükümet olamaz ve hükümet kuramaz" görüşünü savundu.

AK Parti'nin iktidar olduğu günden bugüne kadar bölücülerle ve onların siyasi temsilcileriyle yürüttüğü görüşmelerin millet tarafından gayet iyi bilindiğini ileri süren Adan, "Türkiye'yi uzunca zaman 'akil adam' saçmalığıyla meşgul edenler acaba bugün ne düşünmektedir  Sahi nerede bu akil insanlar  Yok mu akillerin içinde 'biz hata yapmışız' diyecek bir tane cesur kişi" sorularını yöneltti. 

"Abant toplantılarında yüksek perdeden konuşan, sonuç bildirgelerinde bölücülere yol gösteren" kişilerin de nerede olduğunu soran MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, "Onlar nerede bilemeyiz ama Milliyetçi Hareket Partisi lideriyle, ilkeleriyle, tutarlı görüşleriyle, milletine ve devletine olan tartışılmaz sadakatiyle her zaman burada. Mevcut ortamda ve şartlarda hiç kimse ve hiçbir güç MHP'yi ilkelerinden taviz vermeye zorlayamaz" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah_eroğlu

ankarada 9 yaşında katledilen çocugun gittiği mitinde tedbir almaktan önemli demekki.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş