'HDP ikiye bölünecek'e cevap

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın, 'HDP'nin sol ve etnik kimlik kanadı olarak ikiye bölünebileceği' şeklindeki sözlerine cevap verdi.

06.07.2015 20:59:28

Yüksekdağ, partisinin genel merkezinde Kamu Şirket Çalışanları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği heyeti ile Kadro İsteyen Taşeron İşçileri Platformu üyelerini kabul etti.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yüksekdağ, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın, "HDP'nin sol ve etnik kimlik kanadı olarak ikiye bölünebileceği" şeklindeki sözlerinin anımsatılması üzerine "Bunlar tabi ki daha çok niyet ifade ediyor. Niyet ve kehanet üzerinden söylenen sözler, siyasette gerçek bir karşılık oluşturmaz. Aslında AKP sözcülerinin kehanet ve öngörü, tahmin olarak söyledikleri şeyler daha çok kendi niyetlerini ifade ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Figen Yüksekdağ, şöyle devam etti: "Bunlar uğursuz ve olumsuz kehanetlerdir. HDP öyle bir birlik sağladı.

Ki bu birlik 7 Haziran zaferinin de aynı zamanda mayası oldu. Anlamadıkları şey şu, bu birlik yarın öbür gün bozulacak ve çatlayacak bir birlik değildir. Sadece bir yan yana geliş değildir. Ortak bir demokrasi programı etrafında bir Türkiye'yi, demokratik eşiğe ulaştırma programı etrafında birleşme, bir araya gelme hareketidir. O nedenle dış darbelere karşı da dayanıklıdır."

Yüksekdağ, "Ben bu birleşik demokratik duruşun, yani HDP'de oluşan bu yan yana gelişin kendisini sürdüreceğini ve Türkiye'nin geleceğini belirleyeceğini, yeniden ifade etmek ve altını çizmek istiyorum. Aslında AKP'yi ve değişik çevreleri esas kaygılandıran ve telaşlandıran şey de gerçekte budur. HDP'nin bir gelecek projesi olduğunu görmüş olmalarıdır. Bu tabi ki özellikle de AKP cephesindeki telaşı, paniği daha da artırıyor ve güçlendiriyor" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Habip DOYMAZ

Küresel Baronlar emretti birleştiniz, onlar ayrılın emri vermeden sizin bölünmeniz mümkün değil. Yani beyan ettiğiniz irade kendi iradeniz olsa söylediklerinizin itibarı olur. Kanıtları sonuçları olan olayları okumasını bilenlere, sizin bugünler için nasıl projelendirildiğiniz malum... Nişantaşındaki para ile sineke oynayanlarla, güneydoğuda bir lokma ekmeğe muhtaç yaşayanların aynı iradede nasıl buluşturulduğu tecrübeli olanların dikkatinden hiç kaçmadı...