DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'den toplantı açıklaması

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığında yapılan HDP'nin MYK toplantısı sonrası açıklama yapıldı...

14.07.2015 03:51:50

Ajansların haberine göre; HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren MYK toplantısına iki kez ara verildiği ve bu süre zarfında HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın çeşitli STK'larla görüştüğü belirtildi.

Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığında parti genel merkezinde yapılan HDP MYK toplantısı yaklaşık 5 saat sürdü.

Toplantı sırasında yapılan yazılı açıklamada, yeni Meclis'i bekleyen en önemli tarihi görevlerden birinin toplumsal barışın iktidar oyunlarına kurban edilmesinin önünde durmak olduğu belirtilerek, "Halklarımız emin olabilir ki özgürlükler ve demokrasiden korkanların son çare olarak savaş dalına tutunmasına izin vermemek adına tüm gücümüzle çalışacağız" değerlendirilmesinde bulunulmuştu.

Bu arada MYK toplantısına iki kez ara verildiği öğrenilirken HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, İnsan Hakları Derneği, KESK ve KURD-DER heyetiyle görüştü.

Parti genel merkezindeki görüşmeler basına kapalı gerçekleşti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Alperen Timur

Mücahid kardeşim Allah'ın selamı üzerine olsun. Ülkelerini satan derken kafir Rusya'yı müslüman topraklarına davet edip çoluk çocuk demeden katlettiren kimdir zehirli gazlarla yaşasalar bile hayatları boyunca hastalıkla mücadele edecek olanlar Ruslar mı? yazıklar olsun kafirlere vatanlarını peşkeş çekenlere yazıklar olsun. Hepsi bir imtihan varacak yer bellidir. Allah teala cihad edenlerle beraberdir tağut elbette yıkılacak alemlere hak olan din hüküm olacak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş