DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'den CHP ile koasliyona yeşil ışık

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran seçimleri sonrasında CHP ile koalisyonu düşünebileceklerini söyledi.

7 Yıl Önce
2015-06-02 10:47:46

Genel seçimlerde yüzde 10'luk barajı geçip Meclis'e girmeyi hedefleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, koalisyon hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

"AKP İLE ASLA, CHP İLE KOALİSYON YAPABİLİRİZ"

Posta gazetesi yazarı Hakan Çelenk'e konuşan Demirtaş, "AKP ile kesinlikle koalisyon yapmayız. CHP ile koalisyon yapmayı oturup konuşabiliriz. MHP'li seçmen de yeniden savaş çıksın istemiyor. Toplum artık barış istiyor. MHP'nin de çözüm sürecini konuşmaya mecbur kalacağını düşünüyorum" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Nazmi uçkan

Ali bulaçciddiye alınacak bir islamcı aydınmidir?sıradan müslümanların hapishane hikayelerini ali bulac neden yaşamamıştır?ya çok akıllı karda iz bırakmadı,yada rjim onu göremedi.can alici soru?cemaatle nasıl kanka ola iliyor?cemaat sıradan islamcılara bile kapısını kapatırken.

SADOSAN

Adama bah yafs. Yüzde 10 barajı aşmış da. Meclise girmiş de. Herşey tamam da. Koalisyonu kurma işi de çizgi film kemale verilmiş de. CeHaPe ile koalisyonu düşünebileceklermiş miş miş ler. Aç tavuklar bile buna güler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş