DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3662 ₺

EURO

17,4760 ₺

ALTIN

973,74 ₺

BİST

2.398,82 ₺

HDP'den Antalya özrü geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Antalya'nın Kumluca ilçesinde devam eden orman yangınını Diyarbakır'ın Lice ilçesinde gösteren HDP'ye sert tepki göstermesinin ardından, HDP'den özür geldi.

6 Yıl Önce
2016-06-26 23:03:57
HDP'nin İngilizce resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kumluca  ilçesinde devam eden orman yangınını, Türk ordusunun Lice'de çıkardığı iddia  edildi.
 
Turistik ilçede çıkan orman yangınını fotoğraflarıyla Lice'de gibi  gösteren mesajda, şöyle denildi:
 
"Türk ordusu büyük bir alana yayılan bir orman yangını çıkardı ve Kürt  bölgesindeki dağ köylerini yok etti."
 
Akşam saatlerinde ise Bakan Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabında HDP ve Dicle Haber Ajansının servis ettiği tweetleri ekran görüntüsüyle birlikte  paylaşarak sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, mesajında, "Kumluca'daki yangını Lice  diye servis eden ihanet şebekeleri ve siyasi uzantıları alçaklıkta sınır  tanımıyor." ifadelerini kullandı.
 
Çavuşoğlu'nun bu paylaşımı sonrasında hatasını anlayan HDP İngilizce  resmi Twitter hesabı bu kez, "Kumlucu'da meydana gelen yangına ait bir  fotografının yanlışlıkla Lice'de çıkmış gibi paylaşıldığını farkettik. Bundan  dolayı içtenlikle özür dileriz." şeklinde özür mesajı yayınladı.
 
Öte yandan, HDP'nin Türkçe resmi Twitter hesabından konuyla ilgili  paylaşım yapılmadığı, resmi İngilizce sitesinden özür tweetinin paylaşıldığı  görüldü.
.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş