DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Haydar Baş'tan çılgın açıklama

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, 'Ben sizin en yakınınızım. Kolumu kesseler Kürt kanı akar' diyerek Kürtlerden oy istedi.

31.05.2015 21:27:14

BTP'nin Ankara'daki “Hakkına Sahip Çık” mitingi Kolej Meydanı'nda düzenlendi. Mitinge bayraklarıyla katılan çok sayıda partili, sık sık “İş, aş, Haydar Baş” sloganları attı.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, partililere yaptığı konuşmasına 5 bin lira asgari ücret, doğan çocuğa 15 bin lira ikramiye, çocuklara aylık 250 lira maaş, ev hanımlarına bin 500 lira maaş, her Türk vatandaşına bin lira maaş gibi seçim vaatlerini hatırlatarak başladı.

"BENİM KOLUMU KESSELER KÜRT KANI AKAR"
Kürt vatandaşların kendisini iyi dinlemesini isteyen Baş, "Ben sizin en yakınınızım. Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar" diye seslendi. Baş, insanların sağ-sol, Türk-Kürt, ilerici-gerici diye ayrıştırılıp, ülkenin darmadağın edildiğini savunarak, "Şimdi Bağımsız Türkiye Partisi harekatıyla bir bilek, bir yürek olacağız. Bu hareket Hacı Bektaşi Veli'nin nefesiyle başlayan hareket. Bunda hiç kuşkunuz olmasın" diye konuştu.

"ANADOLU'YU İSLAMLAŞTIRAN ALEVİLER"
Alevi ve cemevleri konusuna değinen Baş, "Anadolu'yu İslamlaştıran kimdir biliyor musunuz? Aleviler. Alevi kardeşlerim Anadolu'yu Müslüman yaptı. Onları Anadolu'dan çıkartmaya çalışanları geriye püskürtmeye var mısınız? Cemevleri, İslami'dir. Hz. Peygamber, Mescid-i Nebi'nin avlusunda Ashabı Suffan'ın yaşadığı bir yerde, onlar orada yerler, içerler, sohbet ederler, gelenleri iyi karşılarlar, Allah'ı zikrederler, Kur'an okurlar. Bugün cem evlerinin fonksiyonu budur. Ashabı Suffan'ın yaşantısıdır. İmamı Ali'nin yaşantısıdır. Herkes şahit olsun, ben ehl-i beyt üniversitesini açacağım. 12 imamı, İmamı Ali'yi, Allah'ın resulunü dünyaya tanıtacağım" ifadelerini kullandı.

VAATLERİN KAYNAĞINI AÇIKLADI
"Ben onların sattıklarını şimdi geri alacağım. ‘Nasıl yapacaksın?' demeye başladılar. Sen ecnebiye sattın. Ben milletime bunu işleterek, karından vereceğim, onu ortak yapacağım” diyen Baş, verdiği vaatlerin kaynaklarının 2 trilyon Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH), yılda 200 milyar lira enerji kaynağı olduğunu ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Yalpı Saylav

2002 seçimleri öncesinde '200 milletvekili çıkartayım o gün istifa ederim, ben Ankara'ya tiyatro oynamaya gitmiyorum' diyen Haydar Baş dağil miydi? O seçimlerden sonra da girdiği her seçimde oy oranı çok düşük çıkmasına rağmen sanki tek başına hükümeti kuracakmış gibi açıklamalarda bulunabiliyor.

anadolu yiğidi

bu adam kıvırma sanatı ile nam salmışdır. milletimizi kandıran bu adama ne diyelim, ALLAH akıl fikir versin diyelim! daha geçenlerde baş Türk diyorlardı buna. oy için kıvırma sanatını seçmişsin. bre haydar baş sen çekil siyased yapamazsın!yalan ile yol alamazsın bre oyuncu!

MEHMET ÖZKAN

gece gündüz ağzından türklük düşmeyan adamın kürtler için söylediğine bakın..bundan daha büyük yalan mı var??? kürt demenin prim yaptığı zamanda tabi ki kürtler lehine konuşursun...kürtlerin aşağılandığı zaman da nerdeydiniz????

mehmet yılmaz

daha düne kadar bu ülkede kürt yok diyordu. kıvırma sanatında asenayı bile geride bıraktınız.

Aslan Aslaner

BTP'ye verilmeyen her oy HDP'ye gidecektir. Kandil'e giden şahıs mı meclise girsin, yoksa alnı secdeye giden Haydar Baş mı? Takdir yüce milletimizindir. Saygılarımla...

istanbullu

Bizim yetkililetimiz bunu duyar duymaz hemen yardıma koşacaktır çünkü biz millet olarak böyle bir milletiz hamdolsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş