DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hawking: Yük olmaya başlarsam intihar edebilirim

Hawking, “Acı çekiyorsam ve dünyaya katacak bir şeyim kalmamışsa, doktor destekli intiharı düşünebilirim” ifadelerini kullandı.

7 Yıl Önce
2015-06-03 09:07:32

BBC'de başlayacak yeni bir program için Dara O'Brian'a konuşan Hawking, birini isteği dışında hayatta tutmaya çalışanın ‘en büyük aşağılama' olduğunu savunup “Destekli intiharı yalnızca acı çekiyorsam ve etrafımdakilere yük olduğumu hissediyorsam düşünürüm” dedi. Şu anda ise acıdan yana sıkıntısını olmadığını belirten Hawking, “Evrene dair biraz daha fazla şey bulmadan ölürsem lanetlenmişim demektir” diye konuştu.

Fizikçi Stephen Hawking

'CEVAP VERMEMİ BEKLEMİYORLAR'

Diğer taraftan Hawking insanların zaman zaman kendisiyle konuşmaya çekindiği için yalnız hissettiğini itiraf etti. İletişim kurmak için kullandığı bilgisayarında cevap yazmasını beklemeden konuşmayı kestiklerini anlatan Hawking, “Bazen çok utangaç ve yorgun oluyorum. Tanımadığım insanlarla konuşmakta zorlanıyorum” dedi.

Hawking sağlıklı olduğu zamanlara dair en çok neyi özlediği sorusuna ise, “Tekrar yüzebilmek isterdim” yanıtını verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

azadi

Narin, ebumusab cevap vermmemis ama ben cevap vereyim. Bence kafirin safi bellidir. Ama hudaparin yaptigi acikca munafikliklir. Cunku acikca iside sestek veriyor.Binleece Kurt alimi oldurdu. Derin devletin maşasi olarak kullanildi ve islama cok fazla zarar versi. Asit kuyulari, domuz baglari, filistin askisi ve mezar evler. Butun bunlari yapanlar musluman olabilir mis sence. Ha simdi onlari biz yapmadik diyeceksin ama buna da hicbir musluman inanmaz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş