DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hava üssü halka açıldı

Hava üssü halka açıldı

30.05.2015 16:19:20
Bandırma ilçesinde konuşlu bulunan 6. Ana Hava Jet Üssü Komutanlığı, Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluşunun 104'üncü yıl dönümünde kapılarını sivillere açtı.

6. Ana Jet Üs Komutanlığı Personel Şube Müdürü Hava Personel Binbaşı Ersan Varyemez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Hava Kuvvetleri'nin 1911 yılında kurulduğunu anımsatarak, bu yıl 104'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını söyledi.

Kuruluş yıl dönümü nedeniyle kendilerinin de bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Varyemez, "Özellikle havacılar şehri Bandırma halkı ve gençlerimize, Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterinde hali hazırda kullanılan jetleri, kargo uçakları ve helikopteri tanıtmak ve onlarla birlikte olmak istedik. Bu etkinlik kapsamında da halkımızı üssümüze davet ettik" dedi.

Binbaşı Varyemez, etkinliğin 26. Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali'ne de denk gelmesinin kendilerini daha da mutlu ettiğini anlatarak, "İlçe için iki önemli günde vatandaşlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün herkese açığız. Gelen misafirlerimiz için her uçağımızın başında birer mihmandar personelimiz ve pilot arkadaşımız var. Misafirlerimizi gruplar halinde gezdiriyoruz. Halkımız burada sergilediğimiz tüm uçakları yakından görme fırsatı buluyorlar" diye konuştu.

Vatandaşlar, büyük ilgi gösterdikleri etkinlikte uçaklar hakkında yetkililerden bilgi alırken bol bol fotoğraf çektirme imkanı buldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş