Hatay yangınından sonra farkedildi; 'Ne varsa yansın'

Geçtiğimiz hafta Hatay'ın 3 ilçesine sıçrayan yangının bölgede yol açtığı ciddi tahribat sonrası olayın PKK'lı 'Ateşin Çocukları' üstlendiği gündeme yansımıştı. Yangın sonrasında vatandaşlarca yangın bölgesine yakın noktada farkedilen duvar yazısında 'Ne varsa yansın' yazdığı görüldü.

18.10.2020 14:26:51

Hatay'ın Belen ilçesine bağlı Sarımazı Mahallesi'nde çıkan orman yangını, rüzgârın da etkisiyle İskenderun ve Arsuz ilçelerine bağlı bazı mahallelerdeki konutlara da sıçramıştı. Yangın hafta sonu kontrol altına alınmıştı.

“Ne varsa yansın”

Yapılan incelemelerde 300 hektarlık ormanın ve yerleşim alanlarında bulunan bazı yerlerin zarar gördüğü tespit edildi. Yangının ardından soruşturma başlatan polis ekipleri yangınla ilgili olarak E.K. ve H.D.'yi gözaltına aldı. İki şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklandı.

Öte yandan Belen ilçesindeki yerleşim bölgesine uzak bölgede bulunan bir duvarda yazısı dikkat çekti. Vatandaşların fark ettiği "Ne varsa yansın" duvar yazısının kim ya da kimler tarafından yazıldığı araştırılıyor.

hatay-yangininda-dikkat-ceken-duvar-yazisi-ne-13674727_9391_m

YORUMLAR (0)